قانون جدید سعودی: اقامت بیش از ۲۰ نفر در یکجا ممنوع شد

قانون جدید سعودی: اقامت بیش از ۲۰ نفر در یکجا ممنوع شد

مجازات شامل حبس و جزای نقدی است
شنبه, 11 ژوئيه, 2020 - 11:15
اقدامات پیشگیرانه سعودی در راستای اعمال مقررات بهداشتی (SPA)
ریاض: الشرق الاوسط

سعودی اجرای مقررات جدید بهداشتی در مورد سکونت و اقامت دسته جمعی افراد را از روز گذشته آغاز کرد و شرایط فنی و بهداشتی جدیدی توسط بخش‌های دولتی را برای تأمین ایمنی عمومی جامعه در نظر گرفته‌است.

طبق این مقررات و اقدامات کنترلی، سکونت و اقامت بیش از ۲۰ نفر - بدون در نظر گرفتن مدت اقامت آنها (همچنین مرد یا زن بودن) - در مکان‌های داخل یا خارج از محدوده شهری به جز در صورت فراهم شدن شرایط بهداشتی تعیین شده توسط کارگروه‌های مقابله با همه‌گیری کرونا ممنوع شده‌است.

به گزارش روزنامه رسمی «ام القری»، اجرای این کنترل‌ها از دیروز جمعه آغاز شده‌اند.

طبق این اقدامات، وزیر امور شهرداری‌ها و روستایی در مناطقی که در آن‌ها خوابگاه‌های دسته جمعی برای افراد وجود دارد، کمیته‌های دائمی از وزارتخانه‌های کشور، شهرداری‌ها و امور روستایی، بهداشت، منابع انسانی و توسعه اجتماعی، مسکن و سایر بخش‌ها جهت نظارت و بازرسی بهداشتی تشکیل داده می‌شود.

این کمیته‌ها تخلفات را به وزیر امور شهرداری‌ها و امور روستایی با پیشنهاد مبلغ غرامت گزارش می‌دهند و در صورت نیاز ممکن است آن خوابگاه را پلمپ کنند.

مجازات مربوط به جریمه با تصمیم وزیر امور شهرداری‌ها و امور روستایی یا نماینده وی صادر می‌شود.

این کنترل‌ها حاکی از آن است که هرکسی که شرایط پیشگیری و بهداشتی و اقدامات ایمنی را نقض کند، به حبس به مدت بیش از ۳۰ روز یا مجازات بیش از یک میلیون ریال (۲۶۶ هزار دلار) برای هر تخلف مجازات خواهد شد.

مجازات تخلفات در مواقع بحرانی (مانند شیوع بیماری‌های همه گیر، بیماری‌های عفونی، بلایای طبیعی، اقدامات تروریستی یا جنگ) به مدت بیش از ۱۸۰ روز یا با جریمه ای بیش از یک میلیون ریال سعودی افزایش می‌یابد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای