جریمه میلیونی «بین اسپورت»؛ مجوز این شبکه در سعودی لغو شد

جریمه میلیونی «بین اسپورت»؛ مجوز این شبکه در سعودی لغو شد

سه شنبه, 14 ژوئيه, 2020 - 18:30
آرم اداره کل رقابت (الشرق الاوسط) آرم اداره کل رقابت (الشرق الاوسط)

دادگاه تجدیدنظر اداری در سعودی، مصوبه اداره کل رقابت مبنی بر جریمه ۱۰ میلیون ریالی شبکه‌های beIN SPORTS قطر و لغو مجوز آنها از سعودی برای همیشه را تأیید کرد.

اداره کل رقابت سعودی اظهار کرد که براساس وظایف و اختیاراتی که در زمینه حمایت و ترغیب رقابت منصفانه، مبارزه با شیوه‌های انحصارطلبانه، دستیابی به اصل شفافیت و پس از انجام تحقیقات در مورد شکایات علیه شبکه‌های beIN SPORTS، مشخص شد که آنها از موقعیت خود سوءاستفاده کردند.

این مرکز توضیح داد که این سوءاستفاده از طریق چندین شیوه انحصاری همچون مجبورکردن کسانی که مایل به تماشای پخش انحصاری مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶، به خرید و تماشای بسته دیگرشامل کانال‌های غیر ورزشی صورت گرفته‌است.

این نهاد همچنین اضافه کرد: چندین تخلف دیگر همچون مجبور کردن افراد به شرکت در بسته یک ساله دیگر، به عنوان شرط تماشای مسابقات یورو ۲۰۱۶ اثبات شده‌است که این یک تخلف صریح در سیستم رقابت و مقررات اجرایی آن است.

اداره کل رقابت چندین مجازات علیه بین اسپورت صادر کرده که به موجب آن این شبکه‌ها ۱۰ میلیون ریال سعودی جریمه شدند، مجوز این شرکت در سعودی به‌طور دائمی لغو شد و کانال‌ها موظف شدند همه پول‌های حاصله از این تخلف را برگردانند.

اداره کل رقابت از همه طرف‌های ذیربط و بخش خصوصی خواسته‌است تا در ارتقاء رقابت مشروع در بازار پخش و انتقال مسابقات ورزشی و نیز تشویق گزینه‌ها برای مصرف‌کننده جهت حمایت از رشد صنعت رسانه ورزشی و کمک به ارتقاء آن در چارچوب عدالت و شفافیت همکاری کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای