جشنواره جنادریه به دلیل پیامدهای کرونا به سال آینده موکول شد

جشنواره جنادریه به دلیل پیامدهای کرونا به سال آینده موکول شد

به منظور اطمینان از سلامت بازدید کنندگان و اجرای تصمیمات حکومتی
سه شنبه, 14 ژوئيه, 2020 - 14:00
گوشه ای از آخرین دوره جشنواره (الشرق الاوسط)
ریاض: الشرق الاوسط

وزارت فرهنگ سعودی از به تعویق انداختن تاریخ برگزاری جشنواره ملی میراث و فرهنگ «جنادریه» تا سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ و در صورت مهیابودن شرایط بهداشتی برای حضور در گردهمایی‌های بزرگ خبر داد و گفت: این تأخیر در راستای حفظ سلامتی بازدید کنندگان این جشنواره و به منظور اجرای تصمیمات دولت در مورد تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز ویروس کرونا و عواقب آن صورت گرفت.

وزارت فرهنگ پیش از این، ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ را به عنوان تاریخ برگزاری جشنواره جنادریه تعیین کرده بود.

پیش از این طبق مصوبه دولت مقرر شده بود که وظیفه ساماندهی و برگزاری جشنواره از وزارت گارد ملی به وزارت فرهنگ منتقل شود.

وزارت فرهنگ برای دوره آینده جشنواره چشم‌انداز و محتوای فرهنگی خود را ارائه کرده بود که شامل ارائه فعالیت‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوعی که نشان دهنده عمق میراث ملی است.

این چشم‌انداز براساس برنامه بهبود استراتژیک سه ساله این جشنواره و بر پایه جلسات و کارگاه‌های متعدد با متخصصان و روشنفکران، برای توسعه جشنواره و غنی سازی آن با محتوای فرهنگی گوناگون به منظور تبدیل آن به یک بستر فرهنگی بین‌المللی تدوین شده‌است.

به موازات آن، وزارت فرهنگ پیشتر سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های جشنواره جنادریه و بهبود آن از نظر ساخت و ساز، طرح‌ها و امکانات به منظور مطابقت موقعیت جشنواره با چشم‌انداز فرهنگی را انجام داده‌است.

تعویق جشن ملی باستانی «جنادریه» در راستای تعامل مستمر وزارت فرهنگ با بخشنامه‌های رسمی مربوط به ویروس کرونا و به منظور سازماندهی برنامه‌های موفق فرهنگی و پایبند به بالاترین استانداردهای ایمنی و بهداشتی برای بازدید کنندگان خود صورت گرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای