هواپیماهای جنگی مواضع نیروهای ایرانی در دیرالزور را بمباران کردند

هواپیماهای جنگی مواضع نیروهای ایرانی در دیرالزور را بمباران کردند

جمعه, 17 ژوئيه, 2020 - 10:30

یک منبع از مخالفان سوریه اعلام کرد، هواپیماهای جنگی که گمان می‌رود متعلق به ائتلاف بین‌المللی باشند، امروز جمعه، به مواضع نیروهای ایرانی در شرق سوریه حمله کردند.

این منبع در شورای نظامی دیرالزور وابسته به مخالفان سوریه به خبرگزاری آلمان (DPA) گفته‌است: پنج هواپیمای جنگی که گمان می‌رود متعلق به ائتلاف بین‌المللی باشند، پنج حمله به مواضع نیروهای ایرانی و جناح‌های وفادار به آنها در غرب شهر آلبوکمال در مرز سوریه و عراق و مجاورت شهر صالحیه در شرق شهر المیادین در حومه شرقی دیرالزور انجام داده‌اند.

این منبع تأکید کرد که «صدای انفجارها بسیار قوی است که از مسافتی بیش از ۳۰ کیلومتر از منطقه شنیده شد، همچنین خودروهای متعلق به نیروهای دولت سوریه در حال حرکت به سمت مکان‌های بمباران شده، مشاهده شدند.»

پیش از این، پایگاه‌های نیروهای ایرانی و جناح‌های وفادار به آنها در حومه شرقی دیرالزور توسط هواپیماهای متعلق به ائتلاف بین‌المللی در معرض ده‌ها حمله قرار گرفته بودند که طی آن ده‌ها نیروی مستقر در آن مراکز کشته شدند.

نیروهای سپاه پاسداران ایران، جناح‌های عراقی و افغانی و نیورهای حزب‌الله لبنان در مناطق حومه شرقی دیرالزور، حومه حمص و مجاورت پایتخت سوریه دمشق مستقر هستند، در این میان، در حالی که ایران حضور نیروهای خود در سوریه را انکار می‌کند، اما پرچم‌های آن جناح‌ها نشانگر وابستگی آنها به ایران است.

دولت سوریه و ایران هفته گذشته توافق‌نامه ای را برای پشتیبانی از پدافند هوایی سوریه امضا کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای