۳ دانشگاه پرچمدار تحول آموزشی در سعودی شدند

۳ دانشگاه پرچمدار تحول آموزشی در سعودی شدند

جمعه, 17 ژوئيه, 2020 - 13:30
دانشگاه ملک سعود در ریاض (الشرق الاوسط)

دکتور حمد آل الشیخ وزیر آموزش سعودی روز پنجشنبه (۱۶ ژوئیه) گفت نظام دانشگاهی جدید در سه دانشگاه برای اولین بار اجرا می شود. این سیستم مبتنی بر استقلال مالی و اداری دانشگاه است.


لایحه تشکیل نظام جدید آموزش عالی اکتبر پارسال در شورای وزیران تصویب شد.


دانشگاه های ملک سعود در ریاض و ملک عبد العزیز در جده و امام عبد الرحمان بن فیصل در دمام نظام دانشگاهی جدید را پیش از بقیه دانشگاه ها اجرا می کنند.


وزارت آموزش سعودی گفت آموزش رایگان در تمام رشته های مقطع تحصیلی کارشناسی همچنان برقرار است و نظام جدید موجب تغییر یا لغو امتیازات دانشجویان نشده است. اعضای هیات علمی و کارکنان و روسای دانشگاه تغییر نخواهند کرد.


دکتر عبد الله الجغیمان رییس کمیته آموزش و پژوهش علمی در شورای مشورتی سعودی به الشرق الاوسط گفت «سه دانشگاه یاد شده مسئولیت بزرگی دارند. آنها پرچمدار تحول مطلوب و پیشرفت آموزش عالی و پژوهش علمی دانشگاهی هستند».


او افزود «این سه دانشگاه پس از این از استقلال کامل و تام برخوردار هستند».


دکتر عبد الرحمان الشلاش استاد دانشگاه و صاحبنظر در مسائل آموزشی معتقد است «سه دانشگاه مزبور سابقه طولانی در زمینه خودساختگی و زیرساختاری و نهادمندی و برنامه ریزی دارند و حالا که تقویت شده و می توانند روی پای خود بایستند و در همه زمینه ها رقابت کنند مستقل شدند».


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای