ملک سلمان: از اعتماد مسلمانان به اقدامات‌مان دربارهٔ حج قدردانی می‌کنیم

ملک سلمان: از اعتماد مسلمانان به اقدامات‌مان دربارهٔ حج قدردانی می‌کنیم

تأکید کرد: برپایی آیین حج با توجه به کرونا نیاز به تلاش مضاعف دارد
جمعه, 31 ژوئيه, 2020 - 19:30
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، امروز جمعه، از اعتماد بالای مسلمانان به اقدامات انجام شده توسط سعودی در مورد حج امسال، که با توجه به شیوع گسترده بیماری همه گیر کرونا، به صورت محدود برگزار شد، قدردانی کرد.

ملک سلمان در پیامی فرا رسیدن عید قربان را تبریک گفت و افزود: برپایی آیین حج با توجه به این بیماری همه گیر، نیاز به تلاش‌های متعدد نهادهای رسمی مختلف از طریق نظارت و اطمینان مستقیم در مورد انجام حج و ایمنی و آسایش زائران، علاوه بر وظیفه سالانه آنها داشته‌است.

وی همچنین از خداوند متعال خواست تا برای همه کسانی که قصد ادای فریضه حج را داشتند و امسال موفق نشدند، پاداش آن فریضه را در کارنامه اعمالشان بنویسند.

ملک سلمان اضافه کرد: شیوع کرونا مشکلات را تشدید کرده و این بیماری مسبب دردها و فجایعی شده‌است، در عین حال عزم انسان را در برابر بلایا و همه گیرها اثبات کرد و به وضوح نشان داد که شهروندان و مقیمان سعودی از پایداری بالایی در مواجهه با بلایا برخوردار هستند.

 ملک سلمان در این پیام عید قربان را به سربازان جان برکف، قهرمانان مجاهدی که در مرزها به دفاع از کشور می‌پردازند، به مردان و زنان شهروند و مقیم در کشور، و به همه مسلمانان تبریک گفت.

او به درگاه خداوند متعال دعا کرد که این بحران و بیماری را هر چه زودتر از جهانیان دور کند و این عید سعید را اولین بشارت در مسیر از بین رفتن بحران کرونا قرار دهد.

خادم حرمین شریفین اضافه کرد که از مهمترین مقاصد شریعت اسلام حفاظت از جان انسان و جلوگیری از ضرر و زیان به بشر است و با گسترش خطرناک ویروس کرونا و با نظر متخصصان مناسک حج امسال با تعدادی محدود از شهروندان و اتباع کشورهای مختلف برگزار شد تا ضمن تأکید بر اهمیت این فریضه حتی الامکان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

ملک سلمان تأکید کرد که وجود حرمین شریفین در این سرزمین مبارک افتخار و نعمتی از سوی خداوند متعال است و این کشور به لطف خدا میزبان حجاج بیت الله الحرام و زائران و قاصدان حرمین شده و به همین دلیل خدمت به آنها و تلاش برای تأمین آسایش شان یکی از مهمترین اهداف و دغدغه‌های مسئولان است.

خادم حرمین شریفین در پایان پیام خود از خداوند درخواست کرد حج سال‌های آینده را نصیب همه مسلمانان بگرداند و حجاج امسال را برای ادای مناسک شان در این روزهای باقیمانده توفیق دهد.

پیام خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز توسط ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی قرائت شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای