شورای همکاری خلیج از تلاش‌های سعودی در یمن قدردانی کرد

شورای همکاری خلیج از تلاش‌های سعودی در یمن قدردانی کرد

شنبه, 1 اوت, 2020 - 22:15

شورای همکاری خلیج از تلاش‌های سعودی در دستیابی به سازوکاری برای تسریع و فعال کردن اجرای توافق‌نامه ریاض قدردانی کرد.

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج، بر نقش مورد انتظار از دولت تکنوکرات جدید در یمن و رئیس‌جمهور آن معین عبدالملک در متحد کردن صفوف ملی یمنی‌ها برای تکمیل روند بازپس‌گیری دولت و پایان دادن به کودتای حوثی تحت حمایت ایران تأکید کرد.

الحجرف در گفتگوی تلفنی با نخست‌وزیر منصوب یمن، از تلاش‌های سعودی در دستیابی به سازوکاری برای تسریع و فعال کردن اجرای توافق‌نامه ریاض قدردانی کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج اظهار کرد: این شورا برای برقراری امنیت و ثبات در یمن و بازگشت قدرتمند آن به عنوان یک عضو فعال در حوزه خلیج و کشورهای عربی لحظه شماری می‌کند.

او همچنین از حمایت این شورا از تلاش‌های سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع برای بحران یمن، مطابق با سه مرجع راه‌حل سیاسی توافق شده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، نخست‌وزیر یمن به نوبه خود بر بزرگی چالش‌های پیش روی دولت جدید و اراده سیاسی قوی با حمایت برادران و دوستان، برای غلبه بر آنها، رفع رنج‌های مردم یمن و دستیابی به آرامش نسبی تأکید کرد.

معین عبدالملک همچنین از تلاش‌ها و پشتیبانی بی حد و حصر پادشاهی عربی سعودی به منظور متحد کردن تلاش‌ها در نبرد سرنوشت ساز و حیاتی یمن برای حفظ هویت عربی خود و قطع پروژه ایران از طریق گروه نیابتی اش شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی، قدردانی کرد.

وی بر اجرای سازوکار تسریع در اجرای توافق‌نامه ریاض و در واقع شروع به انجام این کار با انتصاب نخست‌وزیر و انتصاب استاندار و مدیر امنیتی برای استان عدن تأکید کرد و آن را آماده‌سازی برای انتقال به مراحل بعدی طبق برنامه زمانی مشخص دانست.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای