افزایش بازداشت «افسران مخلوف» در ارتش سوریه

افزایش بازداشت «افسران مخلوف» در ارتش سوریه

پس از هشدار پسر دایی اسد در مورد «روزهای دشوار» سوریه
یکشنبه, 2 اوت, 2020 - 10:30

سرویس‌های امنیتی سوریه روز گذشته کارزار دستگیری افسران و اعضای ارتش و امنیت وابسته به رامی مخلوف پسر دایی رئیس‌جمهور بشار اسد را آغاز کردند، این اقدام پس از اینکه مخلوف نسبت به «روزهای دشوار» پیش روی کشور هشدار داده بود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که سرویس‌های امنیتی «دیروز ۱۲ افسر و عضو نیروهای رژیم را دستگیر کردند، در حالی که ۸ نفر از دستگیرشدگان در هفته‌ها و ماه‌های گذشته آزاد شده بودند».

 وی افزود: دستگیری‌ها از آغاز این کارزار در اواسط ماه ژوئیه (ژوئیه) تاکنون «حداقل ۵۱ عضو و افسر به اتهام ارتباط با طرف‌های خارجی و اختلاس وجوه از صندوق‌های دولتی» را شامل شده‌است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اضافه کرد: با دستگیری ۹ نفر از مبارزان پیشین در «انجمن خیریه البستان»، تعداد دستگیرشدگان از مدیران، کارمندان، تکنسین‌ها و مبارزان وابسته به مؤسسات مخلوف از ابتدای عملیات امنیتی در اواخر فروردین ماه به ۸۵ نفر افزایش یافته‌است.

فعالان سوری در دمشق گفتند: «علی‌رغم تشدید کارزار برای خنثی سازی شبکه‌های مخلوف، وی به دلیل روابط نزدیک خود با رئیس‌جمهور الاسد داشتن اختیار در انتقال دارایی‌های خانواده الاسد به بانک‌های خارج از سوریه تاکنون دستگیر نشده‌است».

مخلوف روز گذشته در صفحه فیس بوک خود نوشت: «روزهای دشوار بر کشور و کل منطقه می‌گذرد».

این اتفاق همزمان با تشدید بیماری همه گیر «کرونا» در دمشق، در میان سکوت رسمی و شکایت شهروندان مبنی بر کمبود تجهیزات پزشکی و قیمت‌های بالای تجهیزات حفاظتی و درمانی صورت می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای