حج امسال خالی از کروناست.. میزان بهبودی در سعودی به ۸۶٪ افزایش یافت

حج امسال خالی از کروناست.. میزان بهبودی در سعودی به ۸۶٪ افزایش یافت

آماده‌سازی بحرین برای ازسرگیری فعالیت‌های ورزشی
یکشنبه, 2 اوت, 2020 - 23:30

وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد که مراسم حج امسال به پایان رسید و هیچ موردی از ابتلا به کرونا در مدت موسم حج گزارش نشده‌است.

سعودی همچنان روند کاهش روزانه مبتلایان به کرونا در سه ماه اخیر، همزمان با کاهش تعداد موارد بحرانی و وخیم را ثبت کرده‌است، علاوه بر این، درصد موارد بهبودی به بیش از ۸۶٪ از کل موارد ثبت شده افزایش یافته‌است.

وزارت بهداشت سعودی روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد دو هزار و ۵۳۳ مورد بهبودی جدید ثبت کرده‌است و بدین ترتیب تاکنون تعداد بهبودیافتگان به ۲۴۰ هزار و ۸۱ نفر رسیده‌است.

این وزارتخانه اظهار کرد که تعداد هزار و ۳۵۷ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا را ثبت کرده‌است و تعداد بیماران ثبت شده در سعودی به ۲۷۸ هزار و ۸۳۵ نفر رسیده‌است.

در این میان، تعداد ۳۵ هزار و ۸۳۷ مورد فعّال وجود دارد که تحت مراقبت پزشکی هستند، در حالی که موارد بحرانی به ۲۰۱۱ مورد رسیده که نشان از ادامه روند کاهشی دارد.

همچنین، ۳۰ جان باخته جدید ثبت شده‌است تا شمار فوتی‌ها به ۲۹۱۷ مورد برسد.


- بحرین

وزارت امور جوانان و ورزش بحرین راهنما، مقررات بهداشتی و اقدامات سازمانی و اداری را برای بازگشت فعالیت ورزشی در سالن‌های ورزشی، ورزشگاه‌های روباز و آکادمی‌ها صادر کرد، به طوری که این امر امکان بازگشایی سالن‌ها و ورزشگاه‌ها را از ۶ آگوست فراهم می‌کند.

وزارت بهداشت بحرین نیز از تشخیص ۲۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) طی شبانه روز گذشته خبر داد.

بر این اساس، تاکنون ۲۳ هزار و ۳۱۸ بیمار نیز در این کشور بهبود یافته‌اند.


- امارات

مقامات بهداشتی امارات در گزارش روزانه خود دربارهٔ کرونا از ابتلا ۲۳۹ نفر دیگر به کرونا طی ساعات گذشته در امارات خبردادند و گفتند، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۶۰ هزار و ۹۹۹ نفر رسید.

وزارت بهداشت امارات اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، فوتی ناشی از کرونا در این کشور ثبت نشده‌است تا شمار فوتی‌ها در عدد ۳۵۱ نفر باقی بماند.

از سوی دیگر با بهبودی ۳۶۰ نفر دیگر از چنگال کرونا، شمار بهبودیافتگان از این ویروس کشنده در امارات به ۵۴ هزار و ۶۱۵ نفر رسید.


- کویت

وزارت بهداشت کویت نیز از ۴۶۳ مورد جدید ابتلا کرونا در این کشور خبر داد تا شمار مبتلایان به ۶۷ هزار و ۹۱۱ نفر برسد.

همچنین طی ساعات گذشته ۴ نفر دیگر در کویت بر اثر کرونا فوت کردند تا شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور به ۴۵۷ نفر برسد.

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد که با بهبودی ۶۸۸ نفر دیگر از چنگال کرونا، شمار بهبود یافتگان در این کشور به ۵۹ هزار و ۲۱۳ نفر رسید.


- قطر

وزارت بهداشت قطر نیز از فوت ۳ نفر مبتلا به ویروس کرونای جدید-۱۹ در این کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

همچنین از ثبت ۱۹۶ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و بهبودی ۲۰۱ مورد جدید و افزایش شمار بهبودیافتگان به ۱۰۷ هزار ۷۷۹ بیمار خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای