پهپاد بمبگذاری شده شبه نظامیان حوثی توسط ائتلاف عربی سرنگون شد

پهپاد بمبگذاری شده شبه نظامیان حوثی توسط ائتلاف عربی سرنگون شد

پنجشنبه, 6 اوت, 2020 - 12:30
سپهبد ترکی المالکی (الشرق الاوسط)

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف «حامی دولت قانونی یمن» اعلام کرد یک پهپاد «بمبگذاری شده»‌ را سرنگون کرد. 


به گفته ائتلاف «این پهپاد از سوی شبه نظامیان تروریستی حوثی از استان حدیده یمن شلیک شده است». حوثی ها مورد حمایت رژیم ایران هستند.


سپهبد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف «حامی دولت قانونی یمن» افزود «این پهپاد بمبگذاری شده که به سمت سعودی شلیک شده بود صبح روز پنجشنبه (۶ اوت) توسط نیروهای ائتلاف رهگیری و سرنگون شد».


سپهبد المالکی توضیح داد «نقض مفاد توافق استکهلم و بی توجهی به آتش بس در حدیده توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی متوقف نشده است. حوثی ها همچنان از استان حدیده به عنوان مقر اصلی اقدامات خصمانه و عملیات تروریستی از جمله پرتاب موشک بالستیک و پهپاد و حمله با شناورهای کنترل از راه دور و بمبگذاری شده استفاده می کنند. این اقدامات امنیت منطقه و جهان را در معرض تهدید جدی قرار داده و تلاش های سیاسی برای به نتیجه رسیدن توافق استکهلم را به چالش می کشاند».


المالکی تاکید کرد «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف با توجه به قوانین بین المللی انسانی و تداوم حمایت از تلاش های سیاسی فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن برای پایان دادن به کودتا و ایجاد راهکار سیاسی فراگیر واکنش مناسب در خصوص اقدامات خصمانه و تروریستی در نظر می گیرد».


 


 


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای