ورود سومین هواپیمای حامل کمک‌های سعودی به لبنان

ورود سومین هواپیمای حامل کمک‌های سعودی به لبنان

شنبه, 8 اوت, 2020 - 23:30

سومین فروند از هواپیمای حامل کمک‌های پادشاهی عربی سعودی در قالب پل هوایی امدادرسانی صبح روز گذشته، وارد فرودگاه بین‌المللی بیروت شد.

این هواپیما در راستای عمل به توصیات مؤکد خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و به همراه متخصصین و تجهیزات ضروری برای ارائه کمک‌های ضروری به افراد آسیب دیده در انفجار مهیب روز سه شنبه در بندر بیروت، وارد پایتخت لبنان شده‌است.

در این هواپیما یک اکیپ از سوی مرکز امداد ملک سلمان، برای نظارت بر عملیات توزیع اعزام شده‌است.

علی بن حامد الغامدی مشاور مرکز امداد ملک سلمان توضیح داد که این هواپیما سومین فروند از هواپیماهای امدادی سعودی است که ملک سلمان برای کمک به قربانیان انفجار در بندر بیروت آن را اعزام کرده‌است.

به گفته او، تجهیزاتی شامل دستگاه تنفس مصنوعی، دستگاه‌های مانیتورینگ حیاتی برای مراقبت‌های ویژه، پمپ‌های داخل وریدی الکترونیکی، لوازم اضطراری، داروهای چندگانه ، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها، ضدعفونی کننده‌ها ماسک‌ها و مواد محافظتی، محلول‌های داخل وریدی، لوله‌های پمپاژ، مواد مختلف پزشکی و مواد غذایی مختلف است. وسایل سرپناهی مانند چادر، تشک، پتو، وسایل آشپزی و ظروف مختلف نیز در نظر گرفته شده‌است.

 وی افزود: از زمان راه اندازی پل هوایی سعودی به لبنان تاکنون بیش از ۲۰۰ تن بار ارسال شده‌است.

مرکز امداد ملک سلمان همچنین به تیم‌های پزشکی لبنانی در حال معالجه افراد آسیب دیده در اثر انفجار از طریق انجمن‌ها و تیم‌های آمبولانس پزشکی در سراسر خاک لبنان پشتیبانی می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای