کومان سرمربی بارسلونا شد.. مسی در نیوکمپ می‌ماند

کومان سرمربی بارسلونا شد.. مسی در نیوکمپ می‌ماند

چهارشنبه, 19 اوت, 2020 - 10:15
رونالد کومان سرمربی هلندی جدید بارسلونا (خبرگزاری فرانسه)

جوزپ بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا اعلام کرد، رونالد کومان (۵۷ ساله) سرمربی فصل آینده این تیم خواهد بود.

 رئیس بارسلونا شب گذشته در گفتگو با شبکه رسمی این باشگاه با اعلام این خبر گفت که «اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، کومان به عنوان سرمربی فصل آینده تیم معرفی خواهد شد و بازیکنان با این مربی هدف بزرگی را ادامه خواهند داد».

وی افزود: «ما کاتالان‌ها کومان را به خوبی می‌شناسیم البته نه به عنوان بازیکن بلکه به عنوان مربی. او بازیکن سابق یوهان کرایوف بوده و بارسلونا را به خوبی می‌شناسد».

هفته گذشته، با تأیید باشگاه بارسلونا کیکه ستین پس از تنها ۸ ماه و با شکست ۸–۲ در مقابل بایرن مونیخ، از پست سرمربیگری آبی اناری‌ها اخراج شد.

کومان در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵ به عنوان بازیکن در نیوکمپ بود و به همراه آبی اناری‌ها چهار بار لالیگا را فتح کرد و در سال ۱۹۹۲ نیز یک بار فاتح جام باشگاه‌های اروپا شد و گل پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند.

او در سال ۱۹۹۸ به عنوان دستیار لوییس فان خال در این باشگاه مشغول به کار شد و تا سال ۲۰۰۰ در این پست حضور داشت.

بارتومئو در گفتگو با تلویزیون بارسا گفت: «کدام یک از بازیکنان ما فروشی نیستند؟ لیونل مسی. او هم این را می‌داند. مسی بهترین بازیکن دنیا است. ما دربارهٔ تراشتگن، سمدو، دی یونگ، لانگلت، دمبله و گریزمان هم همین نظر را داریم».

رئیس بارسلونا در ادامه دربارهٔ شایعه جدایی کاپیتان بارسا صحبت کرد و گفت: مسی فوتبالش را در نیوکمپ تمام می‌کند. من همیشه به صورت مرتب با پدر لئو در حال صحبت هستم و همیشه گفته‌ام که او در پروژه‌های ما قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای