رانیا نشار به عنوان زن برتر اقتصادی عرب در ۲۰۲۰ معرفی شد

رانیا نشار به عنوان زن برتر اقتصادی عرب در ۲۰۲۰ معرفی شد

شنبه, 22 اوت, 2020 - 19:45
رانیا نشار مدیر عامل گروه مالی سامبا (الشرق الاوسط)

رانیا نشار از سوی سازمان زن عرب به عنوان زن برتر در عرصه اقتصادی و بانکداری در ۲۰۲۰ برگزیده شد.


 این سازمان اعلام کرد که لقب زن برتر اقتصادی عرب به رانیا نشار با توجه به سابقه کاری درخشان و دستاوردهای فراوان در حوزه بانکداری و اقتصادی در جهان عرب و به خاطر قدردانی از عزم و اراده راسخ و توانایی وی برای مشارکت در فرآیند توسعه اقتصادی در سعودی اهدا می شود. 


رانیا نشارمدیر عامل گروه مالی سامبا از اینکه به عنوان زن برتر عرب در عرصه اقتصادی و بانکداری در ۲۰۲۰ انتخاب شده افتخار می کند.


سازمان زن عرب یک سازن غیر دولتی عربی است که در زمینه توانمند سازی و تقویت نقش زنان عرب در توسعه جوامع عربی و افزایش فعالیت زنان عرب فعالیت می کند.


رانیا نشار نخستین زن عرب است که جایزه برترین شخصیت اقتصادی عرب از سال ۲۰۰۴ به این سو به او اهدا می شود. 


او افزود «اهدای این نشان باعث افزایش مسئولیت هایم می شود و انگیزه ای برای تلاش بیشتر در راستای نمایندگی در خور زنان عرب است».


جایزه زن برتر عرب مهم ترین نشان عربی است که به زنان برتر در کشورهای عربی در عرصه های گوناگون اهدا می شود. هدف از اهدای این جایزه معرفی زنان موفق عرب در زمینه های کاری گوناگون و ثبت دستاوردهای علمی و عملی آنها و نشان دادن خلاقیت های هنری و فرهنگی و علمی و اقتصادی زنان موفق عرب و ارائه تصویر افتخارآفرین از زنان عرب در محافل منطقه ای و بین المللی است.خانم دکتر رسل النعیمی سخنگوی رسمی سازمان زن عرب گفت «نشان زن برتر عرب به زنان موفق عرب اهدا می شود. نشار اولین زن عربی است که جایزه فعالیت برتر اقتصادی و بانکداری به او اهدا می شود. نشار مسیر طولانی پر فراز و فرود در میان مشکلات فراوان پیمود و با اراده راسخ و کار حرفه ای و اخلاص موفق به عبور از تمام مشکلات شده و به عنوان یکی از نمادهای آشکار در صنعت بانکداری سعودی مطرح شده است. او به عنوان مدیر عامل گروه مالی سامبا به موفقیت کم نظیری دست یافته و علاوه بر این در پست های بانکی و مالی متعددی خدمت کرده است. رانیا از پارامترهای متعدد از جمله کارآمدی و تحصیلات علمی و سابقه کاری و اراده برای موفقیت و برتری در حوزه اقتصادی بسیار پیچیده و دشوار برخوردار است. زنان به ندرت پست های ریاستی و رده بالا در عرصه اقتصادی و بانکداری عهده دار می شوند». 


النعیمی خاطر نشان کرد «این زن عرب خودساخته سعودی با برخورداری از علم و دانش و آموزش عملی موفق به مدیریت و رهبری یکی از موسسات بانکی و مالی معتبر در سعودی شد. این بیانگر تداوم دستاورد زنان سعودی و افزایش روزافزون مشارکت آنان در بازار کار و مشارکت موثر در سازندگی کشور با توجه به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ است که توسط شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پی ریزی شد. این سند انگیزه و محرک اصلی برای مشارکت موثر زنان سعودی در کسب و کارها و بخش های تولیدی است».


رانیا نشار اولین مدیر عامل زن بانک در سعودی است. او سابقه بیش از ۲۲ سال در حوزه بانکداری دارد و به عنوان مدیر عامل گروه مالی سامبا و معاون مدیر هیات مدیره شرکت سامبا کاپیتال فعالیت می کند.

او اکنون مدیر عامل و معاون رییس هیئت مدیره شرکت «سامبا کاپیتال» شاخه سرمایه گذاری گروه مالی سامبا و نیز عضو هیئت مدیره بانک سامبا در پاکستان و موسسه مالی بین المللی و عضو شورای مشورتی هیئت مدیره بازار بورس سعودی است. 


نشار رییس شورای توانمندی زنان در کسب و کار است. این شورا از جمله گروه های اصلی وابسته به گروه ۲۰ است که سعودی ریاست آن را در ۲۰۲۰ به عهده دارد. او یکی از چهره های زن موثر و شاخص در عرصه کسب و کار در کشورهای عربی است. 


رانیا نشار برای دومین سال پیاپی در فهرست صد زن قدرتمند جهان قرار گرفت. این فهرست که توسط مجله آمریکایی فوربز منتشر شد نام صد زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۹ را در بر می گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای