زیبایی؛ حربه جواهر سازان در نبرد با خشونت

زیبایی؛ حربه جواهر سازان در نبرد با خشونت

کمپین ها و کمک مالی برای امید بخشی
سه شنبه, 25 اوت, 2020 - 00:45

جواهر سازان لبنانی مقیم لبنان و خارج کشور نتوانستند دست روی دست بگذارند؛ آنهایی که محل کار و خانه شان بر اثر انفجار بیروت در ۴ اوت ویران نشد با کارهایشان میهن پرستی خود را نشان دادند. تمایل آنها برای سازندگی و مقابله با زشتی با حربه زیبایی نمایانگر شد. فرصت طلایی را بی بی ون در ولدن بنیانگذار برند جواهرات اورتور Auverture تقدیم آنها کرد تا کمپین جمع آوری کمک مالی آنلاین برای سازمان تغذیه و صلیب سرخ لبنان راه اندازی کنند. در این کمپین جواهر سازان لبنانی یک قطعه جواهر از مجموعه خود را اهدا می کنند تا به عنوان بلیت بخت آزمایی ۵۰ دلاری (یا یورو یا پوند) فروخته شود.

طراحان جواهرات در تمام کشورهای جهان مثل دانیلا ویلگاس و آلیس سیکولینی و غیره به این کمپین پیوستند که در این میان جواهر سازان لبنانی مثل سلیم مزنر و گایل خوری و نور فارس دیده می شوند.

بی بی ون در ولدن طراح جواهرات گفت «لبنان یک کانون خلاقیت در طراحی جواهرات است و ما روابط خوبی با جواهرسازان لبنان داریم و به همین خاطر راه اندازی کمپین برای جمع آوری کمک برای دوستان در لبنان طبیعی است».

بی بی ون در ولدن اولین فردی بود که در این کمپین یک انگشتر طلای سفید به قیمت ۸ هزار و ۴۰۸ پوندی اهدا کرد.

نور فارس جواهر ساز لبنانی یک انگشتر طلای سفید الماس نشان دایره ای ۵ هزار و ۲۷۱ پوندی به این کمپین اهدا کرده که شکل دایره ای آن بیانگر اتحاد است. اتحادی که به قول نور فارس «پناهگاه مردم لبنان در برابر فساد و گرفتاری ها» است.

او افزود که هفته گذشته در راستای آگاهی بخشی نسبت به گرفتاری و مشکلات مردم لبنان و کمک رسانی همه جوره به آسیب دیدگان فعالیت کرده است.

نور فارس اینک در حال راه اندازی یک سایت اینترنتی است که کارشناسان و مشاوران خانواده و روانشناسان در کشورهای جهان از طریق آن به بازماندگان قربانیان انفجار خدمات می دهند.

او خاطر نشان کرد که مردم در جریان انفجار تنها از لحاظ جسمی زخمی نشدند بلکه پیامدهای روانی این ضربه تا سالیان سال با آنها می ماند.

گایل خوری با وجود بغضی که گلویش را می فشارد و دردی که در صدایش نهفته است گفت «مردم لبنان به مشکلات و گرفتاری عادت کرده اند اما رابطه قوی با زندگی دارند».

سلیم مزنر که با گایل هم نظر است می گوید «لبنان مثل ققنوس است که از زیر خاکستر برمی خیزد».

او افزود «ما به زودی برمی خیزیم».

سلیم که در حال کار روی مجموعه جواهرات بهار و تابستان ۲۰۲۱ است خاطر نشان کرد «خلاقیت ابزار مهم جنگ کنونی و زیبایی حربه ما برای مقابله با خشونت است».


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای