لانگ لانگ: آثار باخ بهترین درمان برای روزهای سخت است

لانگ لانگ: آثار باخ بهترین درمان برای روزهای سخت است

یکشنبه, 6 سپتامبر, 2020 - 09:45

لانگ لانگ پیانیست چینی بر این باور است که موسیقی بهترین درمان برای روزهای سخت است و آهنگ های باخ که بیش از ۲۵۰ سال پیش ساخته شده واقعا به درد این روزهای کرونایی می خورد.


لانگ لانگ نوازنده چیره درست پیانو که در تمام کشورهای جهان کنسرت داشته در سال ۱۹۸۲ در شین یانگ چین (شمال شرق) به دنیا آمده و قطعات و آهنگ های عاشقانه آهنگسازان پیشکسوت جهان را اجرا می کند.


او گفت که همواره به دنبال خوب اجرا کردن آهنگ های باخ است.


آلبوم واریاسیون های گلدبرگ باخ با اجرای لانگ لانگ روز جمعه (۴ سپتامبر) منتشر شد و این پیانیست به این مناسبت در گفتگو با فرانس پرس گفت «موسیقی بهترین علاج در روزهای سخت است. تاثیر آهنگ های باخ بیشتر از بزرگان موسیقی جهان است و از آن می توان برای موسیقی درمانی استفاده کرد».


لانگ لانگ نواختن قطعه واریاسیون های گلدبرگ را در ده سالگی شروع کرد که یکی از دشوارترین قطعات باخ است. لانگ لانگ که هفت سال بعد این قطعه را از بر کرد در این باره گفت «در آن زمان همیشه منتظر لحظه ای بودم که بتوانم این قطعات را کاملا بفهمم».


لانگ لانگ که پیش از شیوع کرونا دستکم ۹۰ اجرا در سال داشته می گوید که دلش برای اجرای کنسرت تنگ شده است.


او یادآور شد «دلم برای اجرای کنسرت تنگ شده و امیدوارم که با ایجاد واکسن این شرایط دشوار را پشت سربگذاریم».


او گفت «منتظرم واکسن ساخته شود و من یک دز آن را تزریق  و کنسرت اجرا کنم».


فعالیت لانگ لانگ در دوره کرونا کاملا متوقف نشد و او اجرای پیانوی ترانه مشترک سلن دیون و لیدی گاگا و آندره آ بوچلی و جان لجند را برعهده داشت که در ماه آوریل برای تجلیل از کارکنان بهداشت در سرتاسر جهان اجرا شد.


لانگ لانگ، پیانیست پرآوازه گفت که بچه هایش را به یادگیری سازهای موسیقی مجبور نمی کند، چند هزار خانواده چینی کودکانشان را به اجبار در مسیر موسیقی قرار می دهند.


شرکت دویچه گرامافون ناشر آلبوم لانگ لانگ است که یک نسخه ضبط شده در استودیو و کنسرتی را در برمی گیرد که در کلیسای سنت توماس لایپزیک، آرامگاه باخ اجرا شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای