انگلیس و ژاپن توافقنامه تجارت آزاد امضا کردند

انگلیس و ژاپن توافقنامه تجارت آزاد امضا کردند

شنبه, 12 سپتامبر, 2020 - 18:45
لیز تراس وزیر تجارت بین المللی انگلیس و توشیمیتسو موتیگی وزیر خارجه ژاپن (فرانس پرس)

دولت انگلیس روز جمعه (۱۱ سپتامبر) اعلام کرد انگلیس و ژاپن توافقنامه تجارت آزاد امضا کردند. این اولین توافق بزرگ انگلیس در دوران پسا برگزیت است.


وزارت تجارت بین الملل انگلیس در این بیانیه افزود «انگلیس یک توافقنامه تجارت آزاد با ژاپن امضا کرد و این اولین توافق مهم تجاری بریتانیا به عنوان یک کشور مستقل از اتحادیه اروپا است». 


این بیانیه توضیح داد «این موافقتنامه منجر به افزایش میزان تجارت با ژاپن تا ۱۵.۲ میلیارد پوند (۱۹.۵ میلیارد دلار و ۱۶.۵ میلیارد یورو) در سال می شود».


به گفته بیانیه «لیز تراس وزیر تجارت بین المللی انگلیس و توشیمیتسو موتیگی وزیر خارجه ژاپن صبح روز جمعه در جلسه مشترک از طریق ویدیو کنفرانس بر سر همکاری اقتصادی همه جانبه بین بریتانیا و ژاپن توافق کردند».


این توافق یک دستاورد اقتصادی برای بریتانیا به شمار می رود و مزایای بیشتر از توافق تجاری بین اتحادیه اروپا و ژاپن به همراه دارد و شرکت های انگلیسی صادر کننده به ژاپن از اولویت رقابت پذیری در بخش های گوناگون برخوردار می شوند.


وزارت تجارت بین الملل انگلیس خاطر نشان کرد «این موافقت نامه منجر به اشتغال زایی بیشتر و افزایش رشد اقتصادی در سراسر بریتانیا می شود».

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای