ولیعهد سعودی به «هیئت مبارزه با فساد»: شما قهرمانان جنگ علیه فساد هستید

ولیعهد سعودی به «هیئت مبارزه با فساد»: شما قهرمانان جنگ علیه فساد هستید

هیئت نظارت و مبارزه با فساد در سعودی اعلام کرد که به ۲۲۷ پرونده جنایی از جمله مرتبط با ۵ کارمند یکی از شهرداری‌ها رسیدگی کرده و بیش از ۱۳ میلیون دلار کشف کرده‌است
شنبه, 19 سپتامبر, 2020 - 10:45

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تأکید کرد که اعضای هیئت نظارت و مبارزه با فساد اداری این کشور، قهرمانان این جنگ علیه فساد برای ریشه‌کن کردن آن از وطن هستند.

این اظهارات طی پیامی برای مازن الکهموس رئیس هیئت نظارت و مبارزه با فساد پس از انتشار گزارش اقدامات این هیئت صورت گرفت.

مرکز نظارت و مبارزه با فساد اعلام کرده‌است، این مرکز ۲۲۷ پرونده جنایی را از طریق بازداشت و بازجویی از ۳۷۴ شهروند و مقیم بررسی کرده‌است.

مسئولان در جریان تفتیش منازل برخی از کارمندان شهرداری به مبالغی در حدود ۵۰ میلیون ریال (۱۳٫۳ میلیون دلار) دست یافتند؛ ولیعهد سعودی در نامه ای از تلاش‌های این هیئت در مبارزه با فساد تقدیر کرد و نوشت: «خداوند شما را روسفید کند. از طرف من از تمام اعضای دستگاهتان تشکر کنید. آن‌ها امروز قهرمانان این جنگ علیه فساد برای ریشه‌کن کردن آن از وطنمان هستند».

مازن الکهموس در این باره تأکید کرد که این پیام اعتمادبخش، افتخارآمیز و محل قدردانی از پشتیبانی رهبری است که از این هیئت برای انجام وظایف خود در زمینه مبارزه با فساد مالی و اداری در همه نمودها، تصاویر و اشکال آن است.

او ادامه داد: هیئت نظارت هرکسی را که اموال عمومی را نقض کند، یا از این موقعیت برای دستیابی به منافع شخصی خود یا صدمه زدن به منافع عمومی استفاده کند را رصد و توقیف می‌کند.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) به نقل از «هیئت نظارت و مبارزه با فساد اداری» این کشور نوشت که این هیئت در دوره گذشته به ۲۲۷ پرونده جنایی ۳۷۴ شهروند و افراد مقیم این کشور که دستگیر و تحقیقات از آن‌ها انجام شده بود، رسیدگی کرده و این پرونده‌ها را برای صدور حکم به دادگاه صالح ارجاع داده‌است.

طبق این گزارش، مشارکت مسئولان شهرداری‌های وابسته به استانداری ریاض از مهمترین و برجسته‌ترین این پرونده‌هاست که یکی از این افراد نماینده امور شهرداری‌ها و دیگری مدیر امور تدارکات و قراردادها در این سازمان است؛ بنابراین گزارش، اقدامات لازم صحت اطلاعات دربارهٔ پنج کارمند را تأیید کرد.

این هیئت با اشاره به اینکه از خانه‌های این افراد بازرسی شده‌است، افزود: در بازرسی از خانه‌های آن‌ها علاوه بر شمش‌های طلا و سلاح بیش از ۴۵ میلیون ریال نیز کشف شد.

در این بیانیه همچنین آمده‌است: متهمان به رشوه‌خواری، جعل و سوءاستفاده از مناصب شغلی خود اعتراف کردند.

این هیئت در این بیانیه، از تلاش‌های سازمان‌های دولتی در مبارزه با فساد مالی و اداری، و تدوین سیاست‌ها و روش‌هایی که باعث افزایش کارایی عملکرد و سرعت اجرا و مسدود کردن دروازه‌های فساد می‌شود، قدردانی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای