مجموعه اماراتی الحبتور در اسرائیل دفتر نمایندگی باز می‌کند

مجموعه اماراتی الحبتور در اسرائیل دفتر نمایندگی باز می‌کند

برای افزایش مبادلات تجاری و مشارکت تجاری
یکشنبه, 20 سپتامبر, 2020 - 15:15

مجموعه اماراتی الحبتور روز یکشنبه اعلام کرد برای جستجوی فرصت‌ها در دو کشور، ارتقابخشیدن به تعامل موفق در پروژه‌های اقتصادی و مبادله تجاری در اسرائیل دفتر نمایندگی باز می‌کند.

این گروه مستقر در دبی روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که خلف احمد الحبتور، بنیانگذار و رئیس گروه، شلومی فوغل یکی از ملکان گروه AMPA، رئیس و مدیرعامل آن را در دبی به حضور پذیرفت.

این دیدار که چند روز پیش برگزار شد، همزمان با امضای توافق‌نامه «ابراهیم صلح» در واشینگتن دی سی، بین امارات و اسرائیل در ۱۵ سپتامبر صورت گرفت، صلحی که دوره جدیدی را برای عادی سازی روابط دو کشور رقم زد.

الحبتور گفت: «من مدت زیادی است که منتظر این روز هستم. من همیشه فکر می‌کردم اماراتی‌ها و اسرائیلی‌ها نقاط مشترک زیادی دارند. مردم امارات و اسرائیل به سمت تجارت گرایش دارند و آنها بیش از منابع طبیعی به استعداد و جاه طلبی انسانی برای ساختن اقتصادی قوی مبتنی بر نوآوری وابسته هستند».

وی افزود: «فرصت‌هایی که این معامله فراهم خواهد کرد، برای هر دو طرف بزرگ است. من اطمینان دارم که این توافق درهای جدیدی باز می‌کند و منجر به اقتصادی قوی تر و روابط فرهنگی نزدیکتر بین دو ملت می‌شود».

از سوی دیگر، فوغل گفت، «صلح از طریق همکاری موفق در تجارت تقویت می‌شود. ما با مشارکت همتایان اماراتی خود راه‌های زندگی در صلح را به جهانیان نشان خواهیم داد».

رئیس گروه الحبتور پس از ملاقات با رئیس گروه امپا قصد خود را برای افتتاح دفتر نمایندگی این گروه در اسرائیل اعلام کرد و گفت: «از زمان اعلام عادی سازی روابط بین امارات و اسرائیل، تعداد زیادی درخواست همکاری در چندین زمینه از هوش مصنوعی و فناوری گرفته تا کشاورزی، مهمان نوازی و تجارت دریافت کرده‌ایم. در زمینه‌های مختلف کاری و همچنین در زمینه‌های جدید، فرصت‌های بی پایان در دسترس هر دو طرف است و ما می‌خواهیم آماده استفاده از آنها باشیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای