هشدار سعودی نسبت به دست کم گرفتن کرونا.. آمار بهبودی به بیش از ۹۴٪ رسید

هشدار سعودی نسبت به دست کم گرفتن کرونا.. آمار بهبودی به بیش از ۹۴٪ رسید

شنبه, 26 سپتامبر, 2020 - 01:30

وزارت بهداشت سعودی بار دیگر شهروندان این کشور را برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا (Covid-19) و محافظت از سلامتی و ایمنی آنها به پیروی از اقدامات پیشگیرانه و اعمال فاصله اجتماعی فراخواند. این در شرایطی است که آمار مبتلایان به ویروس در کشور همچنان رو به بهبودی است و میزان بهبودی نیز به بیش از ۹۴ درصد رسیده‌است.

 وزارت بهداشت سعودی روز گذشته، از ثبت ۴۷۲ مورد جدید ابتلا به ویروس، با کاهش تدریجی قابل توجه در موارد ثبت شده روزانه در کشور خبر داد و تعداد موارد تأیید شده آلودگی به ویروس را به ۳۳۲ هزار و ۳۲۹ مورد رساند، از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۸ مورد فعال هستند که هنوز تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند. از این میان، هزار و ۴۳ مورد بحرانی گزارش شده‌است.

همزمان، میزان بهبودی از ویروس در کشور نیز در حال افزایش است، به طوری که تعداد کل بهبودیافته‌ها پس از ثبت ۸۴۳ مورد بهبودی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به ۳۱۵ هزار و ۶۳۶ مورد رسید و تعداد مرگ و میرها نیز با اضافه شدن ۲۶ مرگ جدید به ۴ هزار و ۶۲۵ مورد رسید.

 وزارت بهداشت سعودی در ادامه با بیان اینکه ۳۸ هزار و ۶۹۸ معاینه آزمایشگاهی جدید انجام شده‌است، گفت: از میان ۴۷۲ مورد ثبت شده ۴۱ درصد آنها زن، ۵۹ درصد مرد، ۱۲ درصد کودک، ۸۴ درصد بزرگسال و افراد مسن ۴ درصد هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای