مجادله لفظی و ردوبدل‌شدن اتهامات در اولین مناظره ترامپ و بایدن

مجادله لفظی و ردوبدل‌شدن اتهامات در اولین مناظره ترامپ و بایدن

چهارشنبه, 30 سپتامبر, 2020 - 03:45
طبق پروتکل بهداشتی Covid-19، ترامپ و بایدن در ابتدای شروع جلسه از دست دادن با یکدیگر امتناع ورزیدند (رویترز)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده در اولین مناظره انتخاباتی با رقیب خود جو بایدن، در مورد وضعیت بهداشتی در ایالات متحده درگیری لفظی داشت.

ترامپ، بایدن را در طرح مراقبت‌های بهداشتی خود به چپ‌گرایی متهم کرد، در حالی که رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که او به دنبال کاهش قیمت دارو و لغو مجوزهای دولت برای خرید مراقبت‌های بهداشتی توسط آمریکایی‌ها است.

ترامپ از بایدن انتقاد کرد و وی را متهم کرد که طبق سیاست‌های چپ گرایانه سناتور برنی سندرز پیش می‌رود.

از سوی دیگر، جو بایدن نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه که به دنبال پیروزی در دوره دوم است، را «یک دروغگو» خواند، به طوری که موضوع به آنجا رسید که خطاب به او گفت: «هی، مرد خفه شو».

بایدن در مورد حریف خود گفت: «همه آنچه او تاکنون گفته‌است دروغ است. من اینجا نیستم تا دروغ‌های او را ثابت کنم. همه می‌دانند که او دروغگو است».

پرزیدنت ترامپ خطاب به بایدن گفت که اگر در انتخابات پیروز شوی، در برابر جنایت و خشونت ضعیف خواهی بود. او بایدن را دست نشانده «چپ رادیکال» دانست. در حالی که بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را «توله سگ» ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه توصیف کرد.

بایدن گفت: «من با پوتین رو در رو روبرو شدم و به او فهماندم که هیچ‌یک از این موارد را نمی‌پذیریم. او حاضر نیست یک کلمه در مورد پاداش تعیین شده برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان بگوید».

پس از ارائه گزارشی مبنی بر اینکه ترامپ چندین سال است مالیات پرداخت نکرده و فقط ۷۵۰ دلار در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ پرداخت کرده‌است، با سوالات مکرر کریس والاس مجری مناظره ریاست جمهوری، در مورد مالیات بر درآمد خود روبرو شد.

ترامپ گفت: «من میلیون‌ها دلار مالیات پرداخت کرده‌ام.. میلیون‌ها دلار مالیات بر درآمد». وی از ارائه جزئیات در این باره امتناع کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای