٪۷۶ از سعودی‌ها در سال ۲۰۳۰ آنلاین خواهند بود

٪۷۶ از سعودی‌ها در سال ۲۰۳۰ آنلاین خواهند بود

کرونا منجر به افزایش ۴۰ درصدی مصرف داده شده‌است
یکشنبه, 4 اکتبر, 2020 - 22:15

یک گزارش فنی پیش‌بینی می‌کند که در سال ۲۰۳۰، درصد کاربران اینترنت در سعودی به ۷۶ درصد کل جمعیت یا حدود ۲۷٫۶ میلیون کاربر برسد.

گزارش سالانه شرکت زیرساخت فناوری «سیسکو» حاکی است که این تعداد در مقایسه با داده‌های ۲۰۱۸، هشت میلیون کاربر افزایش خواهد داشت.

تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت نیز به ۲۰۰ میلیون دستگاه می‌رسد که «اهمیت سرعت، اتصال و امنیت را بیش از هر زمان دیگری برجسته می‌کند».

سمینار بررسی نیازهای رو به رشد دیجیتالی جامعه و تجارت، با حضور متخصصان چندین بخش، مانند هیثم الفرج معاون ارشد واحد فنی در شرکت مخابرات سعودی (STC)، هشام الشیخ معاون اجرایی برنامه دولت الکترونیکی «یسر» و علی عامر مدیرعامل «سیسکو» بود.

شرکت کنندگان یر این سمینار تأکید کردند که طی ماه‌های گذشته شرکت‌ها به مزایای استقرار کار از راه دور پی برده‌اند و این اغلب به کاهش هزینه‌ها و افزایش زمان کار کمک کرده‌است.

آنها پیشنهاد کردند که افزایش کار از راه دور، حتی پس از همه‌گیری کووید ۱۹، منجر به «توسعه انواع جدید خدمات ابری و ابزارهای همکاری یکپارچه، به منظور پشتیبانی از روش‌های عملیاتی انعطاف پذیرتر» می‌شود.

از زمان شروع کرونا، بیشتر ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در تلاشند تا با افزایش حجم داده‌ها که به دلیل افزایش استفاده از تماس‌های ویدیویی، پخش زنده، بازی‌ها و سایر فعالیت‌ها تقریباً به ۴۰ درصد رسیده‌است، خود را سازگار کنند.

ارائه دهندگان خدمات و شرکت‌های زیرساختی برای اطمینان از تداوم عملکرد شبکه، ایجاد ظرفیت‌های اضافی را آغاز کرده‌اند.

فناوری 5G قبل از تعطیلی‌هایی که به دلیل همه‌گیری اتفاق افتاده بود، در استراتژی‌های بسیاری از شرکت‌ها قرار داشت، که باعث استقرار شبکه‌های 5G شد، علاوه بر این خروج شرکت هواوی به عنوان بازیگر اصلی در این زمینه، از اکثر بازارهای جهانی پس از تحریم ایالات متحده نیز مؤثر بوده‌است.

تصمیم ایالات متحده راه را برای سایر شرکت‌ها برای پر کردن این شکاف، به ویژه اریکسون، نوکیا و سیسکو باز کرده‌است، به ویژه از آنجا که هنوز تمایل زیادی برای پذیرش شبکه‌های نسل پنجم در بخش‌های مختلف مانند مراقبت‌های بهداشتی، مطالعه از راه دور و همچنین خدمات لجستیکی وجود دارد.

همچنین انتظار می‌رود که دولت‌ها تلاش‌های خود را برای رفع «شکاف‌های دیجیتالی» در ارتباطات یا در ارتباط مناطقی که از شبکه‌های ضعیف یا فاقد شبکه تشدید کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای