کنفدراسیون آسیا به النصر: شکایت «پذیرفته نیست»

کنفدراسیون آسیا به النصر: شکایت «پذیرفته نیست»

واکنش باشگاه سعودی: به کمیته استیناف شکایت خواهیم برد
شنبه, 10 اکتبر, 2020 - 00:15

کنفدراسیون فوتبال آسیا رای نهایی خود در زمینه شکایت باشگاه النصر سعودی علیه تیم پرسپولیس ایران دربارهٔ حضور غیرقانونی برخی بازیکنان این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را صادر کرد و اعلام شد بنا به ماده ۵۹ قانون، این اعتراض پذیرفته نیست.

النصر بعد از دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پرسپولیس اعلام کرد که پرسپولیس در استفاده از بازیکنان جدید خود مرتکب تخلف شده‌است و به همین خاطر به AFC شکایت کرد.

النصر با شکایت به AFC اعلام کرده بود که پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته بوده و نماینده ایران نمی‌توانست از بازیکنان جدید خود استفاده کند.

در شکایت باشگاه النصر به AFC تأکید شده بود که جذب بازیکنان جدید در دوره محرومیت پرسپولیس در پی رای فیفا در پرونده برانکو ایوانکوویچ صورت گرفته بود.

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا براساس ماده ۵۹ اساسنامه لیگ قهرمانان آسیا شکایت النصر را مورد بررسی قرار داد و آن را رد کرد.

باشگاه النصر پس از مطلع شدن از حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تمام مراحل قانونی شکایت به اقدام پرسپولیس با تحویل یادداشت و پرداخت هزینه لازم در مدت زمان دو ساعت پس از بازی با این تیم در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان در قطر به کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شده‌است. همچنین ۴۸ ساعت پس از پایان بازی با پرسپولیس شکایت رسمی باشگاه النصر به AFC طبق زمان‌بندی قانونی این کنفدراسیون ارسال شد.

این باشگاه سپس تأکید کرد به کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا و دادگاه جهانی حکمیت ورزش (CAS) شکایت خواهد کرد.

النصر و پرسپولیس در هفته اخیر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل هم قرار گرفتند و به دلیل تساوی در جریان بازی، کار به ضربات پنالتی کشید و در نهایت تیم ایرانی به فینال این رقابت‌ها راه یافت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای