۱۳۲ هزار واحد مسکونی در قالب ۸۲ طرح مسکن در شهرهای بزرگ سعودی

    ۱۳۲ هزار واحد مسکونی در قالب ۸۲ طرح مسکن در شهرهای بزرگ سعودی

آغاز مرحله دوم فروش مسکن در شمال ریاض
یکشنبه, 11 اکتبر, 2020 - 10:15
پروژه های بزرگ مسکن در سعودی برای خانه دار کردن مردم اجرا می شود (الشرق الاوسط)

پروژه های مسکن در سعودی در قالب توسعه بخش مسکن ادامه دارد. دولت سعودی روز چهارشنبه (۷ اکتبر) از ۸۲ پروژه عظیم ۱۳۲ هزار واحدی در دست اقدام خبر داد.


وزارت مسکن سعودی در راستای ایجاد راهکار برای خانه دار شدن خانواده ها در شهرهای بزرگ تلاش می کند.


وزیر مسکن سعودی روز چهارشنبه (۷ اکتبر) در جمع رسانه ها گفت «واحدهای مسکونی یاد شده با الگوی مدرن و با کیفیت در قالب آپارتمان و خانه های حیاط دار و تاون هاوس در مراکز مهم شهرهای بزرگ ساخته می شوند و قیمت آنها بین ۲۵۰ هزار و ۷۵۰ هزار ریال سعودی است».

فاز دوم مسکن در ریاض، پایتخت سعودی روز پنجشنبه (۸ اکتبر) با آغاز فروش واحدهای مسکونی در مجتمع مرسیه در حومه الجوان واقع در شمال این شهر شروع شد. این پروژه بخشی از طرح های متنوعی است که از سوی وزارت مسکن و بخش خصوصی برای مسکن سازی اجرا می شود.

شرکت ملی مسکن، واحد سرمایه گذاری وزارت مسکن سعودی گفت طرح مسکن مرسیه بزرگ ترین طرح توسعه مسکن در سعودی است.


فاز دوم طرح مسکن مرسیه ادامه فاز اول آن است که روند توسعه و ساخت و ساز آن با رشد پرشتاب جلو می رود.

واحدهای مسکونی مرسیه در زمینی به مساحت بیش از ۷ میلیون متر مربع ساخته شده و از موقعیت جغرافیایی استراتژیک در شمال ریاض برخوردارند. تعداد کل واحدهای مسکونی فاز اول و فاز دوم ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی شامل ویلا و آپارتمان و تاون هاوس است. 


این واحدهای مسکونی در بخش اعظم حومه الجوان ساخته می شوند. مساحت حومه الجوان حدود ۱۱.۵ میلیون متر مربع است. واحدهای مسکونی در این منطقه ۲۲.۴ هزار دستگاه است که بیش از ۱۲۵ هزار و ۲۰۰ نفر را در خود جای داده و فضای مسکونی و اجتماعی ایده آل به شمار می رود.


ماجد الحقیل درباره سیاست وزارت مسکن گفت «سیاست وزارت مسکن بر پایه سه بخش اصلی سند چشم انداز ۲۰۳۰ یعنی دست یابی به اقتصاد شکوفا و جامعه پویا و سرزمین بلندپرواز تنظیم شده و هدف خانه دار کردن خانواده های سعودی را دنبال می کند که با اهداف وزارتخانه ها و ظرفیت های آن برای ایجاد فضای سالم و با نشاط همسویی دارد. ما سیاست ساپورت مالی مسکن سازی و اسکان و تامین تقاضا و توسعه ساز و کارها و خدمات را دنبال می کنیم».

الحقیل افزود «طرح مسکن باعث رشد تقاضا برای وام مسکن بانک های سعودی و موسسات اعتباری به بیش از ۲۰ هزار وام در ماه شد و بیش از ۷۱۰ هزار خانوار از طرح مسکن بهره مند شدند».

از سوی دیگر، مهندس محمد بن صالح البطی مدیر اجرایی شرکت ملی مسکن گفت «آغاز فاز دوم طرح مسکن مرسیه یک گام کلان دیگر این شرکت برای ایجاد محله های مسکونی ایده آل در یک فضای بی عیب و نقص است که بیانگر تلاش ها برای توسعه و حمایت از حوزه مسکن و افزایش جذابیت آن برای اجرای پروژه های مسکن طبق استانداردهای زیبایی شهری و خدماتی است».


او تاکید کرد «شرکت ملی مسکن برای توسعه و افزایش طرح های مسکن طبق معیارها و کیفیت عالی حوزه توسعه املاک تلاش می کند. این تلاش ها برای دست یابی به اهداف «طرح مسکن» و ارتقای «کیفیت سطح زندگی» در راستای برنامه های چشم انداز ۲۰۳۰ سهیم است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای