گروه ۲۰ پرونده تعلیق پرداخت بدهی‌ها به مدت یک سال را بررسی می‌کند

گروه ۲۰ پرونده تعلیق پرداخت بدهی‌ها به مدت یک سال را بررسی می‌کند

وزرای دارایی چشم‌انداز اقتصاد جهانی در سایه کرونا، چالش‌های مالیات و دیجیتالی کردن را بحث می‌کنند
چهارشنبه, 14 اکتبر, 2020 - 08:30

وزرای عضو گروه بیست G20 به ریاست سعودی در این هفته پرونده‌های حساس در اقتصاد جهانی را باز خواهند کرد، به طوری در مورد چشم‌انداز اقتصاد جهانی با توجه به همه گیر شدن کرونا بحث خواهند کرد و برنامه عملیاتی برای حمایت از اقتصاد بین‌المللی از همه‌گیری و بهبودی پایدار و همچنین تعلیق پرداخت بدهی از سوی کشورهای فقیر را بررسی می‌کنند.

وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای G20 چهارشنبه هفته آینده جلسه ای را به ریاست پادشاهی برگزار می‌کنند و دربارهٔ پیشرفت‌ها، چشم‌اندازهای اقتصادی جهانی، خطرات منفی و اقدامات سیاست گذارانه به منظور جلوگیری از آنها و حمایت از بهبود سریع و پایدار اقتصاد جهانی را بحث می‌کنند.

دبیرخانه سعودی گروه بیست، از برگزاری نشست مجازی وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی گروه ۲۰ برای بررسی راهکارهای چگونگی دست‌یابی به بهبود سریع و پایدار اقتصاد جهانی خبر داد و افزود: در این نشست دربارهٔ برنامه‌های کاری گروه ۲۰ به منظور حمایت از اقتصاد جهانی در جریان شیوع ویروس کرونا و پیشرفتی که در ابتکارات این گروه برای تمدید تعلیق پرداخت بدهی‌ها حاصل شده‌است، بحث خواهد شد.

این جلسه به ریاست محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی و دکتر احمد الخلیفی رئیس سازمان پول سعودی برگزار خواهد شد.

وزیران دارایی و روسای کل بانک‌های مرکزی، در جلسه چهارشنبه آینده، در مورد به روزرسانی در مورد برنامه اقدام G20 بحث خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که G20 علاوه بر اقدامات لازم برای حمایت از تلاش جهت بازگرداندن رشد قوی، پایدار، متعادل و فراگیر، به سرعت به تحولات در وضعیت بهداشتی و اقتصادی پاسخ می‌دهد.

در این راستا، برنامه اقدام G20 حمایت مالی بین‌المللی از کشورهای نیازمند را تقویت می‌کند. وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی پیشرفت حاصل شده در طرح G20 برای تعلیق پرداخت خدمات بدهی را ارزیابی می‌کنند که در آن کل بدهی معوق از وام دهندگان دو جانبه به کشورهای واجد شرایط در حدود بیش از ۱۴ میلیارد دلار است تا این کشورها بتوانند منابع خود را برای مقابله با بیماری همه گیر هدایت کنند.

بر اساس بیانیه صادر شده روز گذشته، وزرا و روسای بانک‌های مرکزی همچنین در مورد گزینه تمدید ابتکار عمل برای تعلیق پرداخت بدهی خدمات به سال ۲۰۲۱ برای حمایت بیشتر از کشورهای واجد شرایط بحث خواهند کرد.

در نشست وزیران همچنین به موضوعات بخش مالی G20 تحت موضوعات اولویت دار برای سال ۲۰۲۰ که در «ساختار مسائل نظارتی و سازمانی برای همگام شدن با عصر دیجیتال» ارائه شده‌است، پرداخته خواهد شد.

وزیران دارایی و روسای کل بانک‌های مرکزی همچنین در مورد پیشرفت حاصل در چارچوب جامع G20 و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در زمینه فرسایش پایه مالیاتی و انتقال سود، در زمینه پرداختن به بحث چالش‌های مالیاتی ناشی از دیجیتالی شدن اقتصاد و گام‌های آینده را کنکاش خواهند کرد.

طبق معمول، نشست اکتبر وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی G20 در حاشیه جلسات سالانه صندوق بین‌المللی پول و گروه بانک جهانی در واشینگتن دی سی برگزار می‌شود، اما با توجه به شرایط فعلی، جلسات G20 اکنون به‌طور مجازی برگزار می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای