رئیس ایرانی و معاون قطری کمیته استیناف در شکایت النصر تصمیم نمی‌گیرند

رئیس ایرانی و معاون قطری کمیته استیناف در شکایت النصر تصمیم نمی‌گیرند

دوشنبه, 12 اکتبر, 2020 - 09:45

منابع آگاه به الشرق الاوسط گفتند که کمیته استیناف AFC منتظر درخواست تجدیدنظر باشگاه النصر در ماجرای شکایت از پرسپولیس است که آخر هفته آن را ارسال خواهد کرد، زیرا باشگاه سعودی منتظر دلایل تصمیمی است که کمیته انضباطی درخواست کرده‌است.

 پیش از این اعتراض النصر به صلاحیت و قانونی بودن جذب برخی از بازیکنان پرسپولیس ایران به دلیل اینکه در خارج از دوره‌های ثبت نام انجام شد را رد کرده بود، این در حالی است که اتحادیه بین‌المللی فوتبال پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه ایرانی را به دلیل شکایت رسمی مربی سابق کروات خود برانکو ایوانکوویچ را بسته بود، اما این باشگاه بازیکنان جدید را در بازی نیمه نهایی قهرمانان آسیا به کار گرفت.

النصر دادخواست تجدیدنظر خود را با توجه به مفاد تصمیم انضباطی آسیا آماده می‌کند.

طبق همین منابع، پیش‌بینی می‌شود که AFC مانع از دریافت پرونده تجدیدنظرخواهی جهانگیر بیگلری رئیس کمیته استیناف خواهد شد، زیرا پرسپولیس طرف دعوی است و هر دو از یک کشور هستند و همچنین از شرکت نایب رئیس قطری کمیته استیناف سلمان الانصاری در این پرونده جلوگیری می‌شود.

بر اساس اطلاعات، لیم دونگ هو از کره جنوبی رئیس این پرونده خواهد بود که حداقل ۳ عضو به همراه خواهد داشت که ساران نادر ایجا مالزیایی، سید نایار حسن حیدر پاکستانی و نگوین تی مای دزونگ ویتنامی هستند.

پرونده باشگاه النصر کمی پیچیده به نظر می‌رسد و به کارشناسی حقوقی در فیفا و ورود دادگاه عالی ورزش (CAS) احتیاج دارد، دلیل این امر این است که باشگاه سعودی پس از عدم پیروزی در اعتراض به باشگاه ایرانی، به دنبال کمک از حقوقدانان بین‌المللی برای پیروزی در دادخواست است.

باشگاه النصر ریاض معتقد است برخی بازیکنان پرسپولیس چند روز پیش از آغاز دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا جذب شده بودند و نمی‌توانستند برای این تیم بازی کنند.

کمیته انضباطی و اخلاق AFC روز جمعه اعتراض باشگاه النصر عربستان در رابطه با دیدار مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس در منطقه غرب طبق ماده ۵۹ آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را رد کرده بود

شنبه شب پرسپولیس موفق به شکست تیم النصر در ضربات پنالتی شد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای