ادامه شهرک سازی در کرانه باختری تصویب شد

ادامه شهرک سازی در کرانه باختری تصویب شد

پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 00:45

برای اولین بار پس از امضای توافق عادی سازی روابط میان امارات و بحرین با اسرائیل، تل آویو ساخت بیش از دو هزار واحد مسکونی در شهرک‌ها در کرانه باختری اشغالی را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای عالی برنامه‌ریزی اسرائیل روز چهارشنبه، ساخت ۲ هزار و ۱۶۶ واحد مسکونی در کرانه باختری را تصویب کرد.

سازمان اسرائیلی «صلح اکنون» که یک مؤسسه غیردولتی مخالف با شهرک سازی است، تصویب طرح ساخت این میزان واحد مسکونی را نشانی از این دانست که اسرائیل مخالف تشکیل کشور فلسطینی و برپایی صلح دائم است.

به گفته این سازمان، این اقدام، به امید دستیابی به صلح گسترده‌تر اسرائیل و عرب‌ها ضربه می‌زند و انتظار می‌رود ساخت پنج هزار واحد مسکونی دیگر نیز در روز پنجشنبه تصویب شود.

در بیانیه این سازمان آمده‌است که «نتانیاهو با تمام قدرت به سمت تحکیم الحاق واقعی کرانه باختری پیش می‌رود».

 تصویب ساخت واحدهای جدید اسکان هشت ماه پس از توقف فعالیت شهرک سازی و کمتر از یک ماه پس از امضای دو توافقنامه برای عادی سازی روابط با امارات و بحرین توسط اسرائیل صورت می‌گیرد.

طرح بحث‌برانگیز صلح آمریکا، که در اواخر ژانویه اعلام شد، به اسرائیل چراغ سبز برای الحاق بخش‌های زیادی از کرانه باختری، از جمله شهرک‌ها، را نشان داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که توافق‌نامه‌های امضاشده تنها بخشی از ابتکار عمل وی برای صلح در خاورمیانه است.

 اسرائیل گفته بود مطابق توافق عادی سازی با امارات، برنامه‌های الحاق را «به حالت تعلیق» درآورده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای