مجوز ساخت قطعات هواپیماهای تایفون در سعودی صادر شد

مجوز ساخت قطعات هواپیماهای تایفون در سعودی صادر شد

همگام با دستورالعمل‌های استراتژیک پادشاهی در بومی سازی صنایع نظامی
پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 23:30

 شرکت فنآوری‌های پیشرفته سعودی (وهج) از دریافت مجوز ساخت قطعات هواپیماهای تایفون از شرکت اروپایی BAE Systems خبر داد.

 ایمن الحازمی رئیس شرکت «وهج» در سخنانی دریافت این مجوز را نشان دهنده کیفیت مناسب قطعات تولیدی این شرکت دانست و تأکید کرد که این اقدام در راستای تلاش برای بومی سازی صنایع نظامی در کشور در چارچوب چشم‌انداز سعودی ۲۰۳۰ صورت گرفته‌است.

وی اضافه کرد که شرکت وهج یکی از شرکت‌های دارنده استاندارد AS9100 به‌شمار می‌رود و دریافت مجوز ساخت قطعات جنگنده‌های تایفون از شرکت سازنده آن نتیجه تلاش شبانه‌روزی مهندسین و کارکنان شرکت بوده‌است.

 حازمی توضیح داد این مجوز فرصتی مناسب برای شرکت است که بتواند به عنوان یکی از شرکت‌های سازنده قطعات شرکت BAE Systems نیازهای بازار داخل کشور و خارج از آن را تأمین کند.

جنگنده تایفون ساخت بریتانیا به دلیل فنآوری‌های پیشرفته و امکانات بالا یکی از جنگنده‌های برتر در جهان به‌شمار می‌رود و می‌تواند وظایف مختلفی را بر عهده گیرد، همچنین نیروی هوایی بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، آلمان، ایتالیا و اسپانیا از آن استفاده می‌کنند.

هم‌اکنون نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، نیروی هوایی آلمان، نیروی هوایی ایتالیا، اسپانیا، اتریش و نیروی هوایی سلطنتی سعودی این جنگنده‌ها را دارا هستند. از ویژگی این هواپیماها طراحی «آیرودینامیکی» بالای آنها است که قدرت مانور بالایی در آن ایجاد می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای