لیگ شاهزاده محمد بن سلمان با ۴ بازی امروز آغاز می‌شود

لیگ شاهزاده محمد بن سلمان با ۴ بازی امروز آغاز می‌شود

چهل و پنجمین دوره لیگ فوتبال سعودی در شرایط استثنایی و بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود
شنبه, 17 اکتبر, 2020 - 14:30

هیجان فوتبال از امروز به استادیوم‌های سعودی بازمی‌گردد، اما این بار بدون تماشاگران، به طوری که چهل و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی لیگ سعودی به نام «لیگ جام حرفه‌ای شاهزاده محمد بن سلمان» امروز شنبه آغاز می‌شود.

این بازی‌ها طبق پروتکل‌ها و مقررات مربوط به کرونا، از جمله آنها رعایت «فاصله اجتماعی» با عدم حضور تماشاگران و همچنین تغییر در برخی از قسمت‌های آیین‌نامه مسابقات، مانند قانون پنج تعویض و ممنوعیت بغل کردن و دست دادن هنگام گلزنی برگزار می‌شود.

در این دوره، رقابت اصلی میان الهلال مدافع عنوان قهرمانی و تیم‌های النصر و الشباب به دلیل آمادگی‌های متفاوت و فوق‌العاده ای نسبت به سایر تیم‌ها از طریق نقل و انتقالات و جذب ستارگان خواهد بود.

در هفته اول این رقابت‌ها امروز شنبه، چهار مسابقه برگزار می‌شود، جایی که الهلال قهرمان آخرین نسخه با تیم تازه صعود کرده العین دیدار می‌کند، از سوی دیگر الشباب اولین بازی خود را مقابل آبها در ریاض انجام می‌دهند، التعاون نیز در شهر بریده به مصاف الفیصلی می‌رود و القادسیه نیز در اولین مسابقه خود به مصاف الوحده می‌رود.

مسابقات هفته اول با چهار مسابقه دیگر در روز یکشنبه ادامه می‌یابد. بدین ترتیب النصر با الفتح در ریاض روبرو می‌شود، در حالی که الاهلی در یک بازی دشوار در بیرون از خانه خود با تیم تازه بازگشته به مسابقات قهرمانی الباطن ملاقات می‌کند، الرائد نیز در آبها میهمان ضمک و الاتحاد در شهر جده به مصاف الاتفاق می‌رود.

هواداران الهلال پس از ابتلای بازیکنان این تیم به ویروس کرونا ، منتظر اولین حضور تیم محبوب خود هستند، ابتلایی که منجر به حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا شد و حالا علی‌رغم بهبودی تمام بازیکنان، تعدادی از آن‌ها به دلیل عدم آمادگی جسمانی، در اولین تقابل شرکت نخواهند کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای