«ائتلاف» دو پهپاد انفجاری به سمت جنوب سعودی را منهدم کرد

«ائتلاف» دو پهپاد انفجاری به سمت جنوب سعودی را منهدم کرد

محکومیت کشورهای خلیجی و اسلامی
شنبه, 24 اکتبر, 2020 - 09:15

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن از رهگیری و انهدام دو فروند پهپاد دیگر متعلق به شبه‌نظامیان تروریست حوثی تحت ایران پرتاب شده برای هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی و شهروندان در جنوب سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف روز جمعه اعلام کرد: «نیروهای ائتلاف یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده دیگر متعلق به شبه‌نظامیان حوثی که در حال پرواز از یمن به سوی سعودی بود را در منطقه جنوبی این کشور سرنگون کرده‌اند».

این در حالی است که وی پیش از آن نیز از سرنگونی یک پهپاد حوثی‌ها در منطقه جنوبی سعودی خبر داده بود.

در این میان، یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، اقدام حوثی‌ها در هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز شهری در جنوب سعودی با استفاده از پهپاد بمب‌گذاری شده را به شدت محکوم کرد.

او همچنین پشتیبانی این سازمان و همبستگی آن با سعودی را در تدابیر اجرا شده برای حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی سعودی، مورد تأکید قرار داد.

 گروه کودتاگر مورد حمایت ایران سال هاست به پرتاب موشک‌ها و هواپیماهای بمب‌گذاری شده خود در مناطق آزاد شده یمن و سرزمین‌های سعودی ادامه می‌دهد، این در حالی است که نیروهای ائتلاف توانستند بیشتر حملات را رهگیری کرده و صدها موشک و هواپیمای بدون سرنشین را منهدم کنند.

در همین رابطه، نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج تأکید کرد که این حملات که سعودی یا استان‌های آزاد شده یمن را هدف قرار می‌دهد، نقض آشکار قوانین و هنجارهای بین‌المللی است.

وی افزود: این اقدامات همچنین امنیت منطقه را تهدید می‌کند و مانع تحقق تلاش‌های صلح با هدف پایان دادن به بحران یمن و کاهش رنج مردم یمن از طریق یک راه حل سیاسی مطابق با مراجع ارائه شده توسط ابتکار خلیج و سازوکار اجرای آن، نتایج کنفرانس گفتگوی ملی و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت است.

دبیرکل شورا تأکید کرد که شورای همکاری در کنار پادشاهی است و از همه اقدامات برای حفظ امنیت و ثبات و امنیت شهروندان و ساکنان آن در قلمرو خود پشتیبانی می‌کند.

وی از جامعه جهانی خواست که در برابر شبه نظامیان حوثی و کسانی که در تلاش‌های مستمر آنها برای بی‌ثبات کردن امنیت و صلح در منطقه پشت سر آنها ایستاده‌اند، ایستادگی کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای