کشورهای عربی و سازمان‌های اسلامی حمله تروریستی نیس را محکوم کردند

کشورهای عربی و سازمان‌های اسلامی حمله تروریستی نیس را محکوم کردند

جمعه, 30 اکتبر, 2020 - 10:00

شماری از کشورها و سازمان‌های عربی و اسلامی حمله خونین در کلیسای نوتردام نیس فرانسه که منجر به کشته شدن سه نفر شده‌است را محکوم کردند.

وزارت خارجه سعودی در ارتباط با حمله تروریستی صبح پنجشنبه ۲۹ اکتبر در شهر نیس در جنوب غربی فرانسه، مراتب محکومیت شدید خود نسبت به این حمله تروریستی را اعلام داشت که در نزدیکی کلیسای نوتردام رخ داد.

وزارت خارجه سعودی در بیانیه خود تأکید کرد که چنین اقدامات افراط گرایانه را قاطعانه رد می‌کند که در تعارض کامل با آموزه‌های تمامی ادیان و باورهای انسانی است.

در ادامه بیانیه، آمده‌است که پادشاهی سعودی بر اهمیت متوقف‌ساختن اقداماتی تأکید دارد که عامل افرایش نفرت پراکنی، خشونت و تندروی هستند.

«سازمان همکاری اسلامی» و «هیئت علمای ارشد در سعودی» نیز حمله تروریستی رخ داده در نیس را محکوم کردند.

به نوبه خود، وزارت امور خارجه در بحرین با تکرار «موضع قاطع خود در رد انواع خشونت و تروریسم»، این حمله را محکوم کرد.

همچنین، مصر با شدیدترین عبارات «حادثه چاقوکشی» را محکوم کرد و به خانواده‌های قربانیان صمیمانه تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع کرد.

احمد الطیب شیخ الازهر حمله در شهر نیس فرانسه را به شدت محکوم کرد و گفت «عملیات و اقدامات تروریستی و جنایتکارانه هیچ ارتباطی با ادیان ندارد».

الازهر در بیانیه ای گفت «الازهر تأکید می‌کند که این عملیات تروریستی و جنایتکارانه منافی آموزه‌های بردبارانه اسلام و بقیه ادیان آسمانی به هیچ وجه موجه نیستند».

این بیانیه افزود «باید برای جلوگیری از خشونت ورزی و تندروی و نفرت پراکنی و تعصب کاری انجام داد».

در این بیانیه اشاره شده «الازهر شریف ضمن محکوم کردن و نکوهش این حادثه تروریستی پلید نسبت به تشدید گفتمان نفرت پراکنی و خشونت طلبی هشدار می‌دهد و خواستار غلبه دادن تدبیر و عقلانیت و عمل به مسئولیت اجتماعی به ویژه نسبت به مسائل متعلق به عقاید و جان دیگری است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای