اولین کاروان عمره گزاران خارجی یکشنبه وارد سعودی می‌شود

اولین کاروان عمره گزاران خارجی یکشنبه وارد سعودی می‌شود

شنبه, 31 اکتبر, 2020 - 00:00
انجام اقدامات پیشگیرانه همزمان با بازگشت عمره پس از تعلیق احتیاطی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (SPA)

اولین پرواز حامل معتمرین خارج از کشور سعودی پس از توقف سفرهای عمره و زیارت به خاطر شیوع ویروس کرونا فردا روز یکشنبه وارد این کشور می‌شود.

مقرر شده‌است که این پرواز در میان تدابیر دقیق بهداشتی و با رعایت تمامی پروتکل‌های مربوط به کرونا وارد فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز جده خواهد شد.

وزارت حج و عمره در آستانه از سرگیری سفرهای عمره اعلام کرد سیستم خدمات رسانی به معتمرین در آمادگی کامل به سر می‌برد و از لحظه حرکت زائران از فرودگاه مبدأ تا انجام مناسک و بازگشت به کشورشان بهترین خدمات را در چارچوب تدابیر بهداشتی دقیق و گسترده ارائه خواهد کرد.

وزارت حج و عمره از فنآوری‌های دیجیتالی نیز در این زمینه بهره می‌برد و نرم‌افزار «اعتمرنا» را با هدف مدیریت ورود معتمرین و زائران حرمین شریفین بر اساس ظرفیت حرمین و با توجه به توصیه‌های بهداشتی نهادهای ذیربط راه اندازی کرده‌است.

وزارت حج و عمره از همه معتمرین و زائران داخل و خارج از کشور دعوت کرده‌است تا به تدابیر و ضوابط بهداشتی مقابله با ویروس کرونا پایبند باشند و با مأمورین و کارکنان دولتی همکاری لازم را داشته باشند تا مناسک عمره و زیارت حرمین به بهترین شکل و دور از مشکلات بهداشتی و شیوع بیماری‌ها به ویژه کرونا انجام شود.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای