«ریاست گروه ۲۰» الهام بخش ورزشکاران در هفته سوم لیگ فوتبال سعودی

«ریاست گروه ۲۰» الهام بخش ورزشکاران در هفته سوم لیگ فوتبال سعودی

وزیر ورزش دستور داد تا هفته سوم این رقابت‌ها به این رویداد بزرگ نامگذاری شود
یکشنبه, 1 نوامبر, 2020 - 00:15
شعار اجلاس G20 در لیگ سعودی حضور خواهد داشت (الشرق الاوسط)

پس از آنکه شاهزاده عبدالعزیز الفیصل وزیر ورزش سعودی دستور داد نامگذاری سه هفته لیگ فوتبال سعودی متناسب با میزبانی اجلاس گروه بیست از سوی کشورش انجام شود، نشست G20 به شدت در مسابقات ورزشی سعودی، به ویژه در جام حرفه ای شاهزاده محمد بن سلمان، گرانترین مسابقات در خاورمیانه حضور خواهد داشت.

طبق این تصمیم، نام «ریاست بیست» بر هفته سوم، شعار «اجازه دهید ما با اجلاس خود به جهان الهام بدهیم» بر هفته چهارم و «اجلاس ریاض» بر هفته پنجم قرار داده شد.

این اقدام به مناسبت میزبانی سعودی از پانزدهمین اجلاس سران G20 است که قرار است شنبه و یکشنبه ۲۱ و ۲۲ نوامبر آینده در ریاض، پایتخت برگزار شود.

همچنین این اقدام به منظور ابراز اهمیت این گردهمایی اقتصادی و بین‌المللی در بحث دربارهٔ مسائل تأثیرگذار بر اقتصاد جهانی، و تجسم رهبری و نقش محوری پادشاهی در سطوح منطقه ای و بین‌المللی است.

سال ۲۰۲۰ سال ریاست سعودی بر اجلاس G20 است، به طوری که سعودی از طریق ریاست G20 درهای خود را به روی جهان باز می‌کند و رسالت جهانی خود را برای ارتقای همکاری بین‌المللی در همه سطوح، به ویژه در مواقع بحران‌های جهانی، آغاز می‌کند که به واسطه میزبانی سعودی از دو اجلاس مجازی سران G20 برای اولین بار در تاریخ این گروه تقویت می‌شود.

گروه بیست کشور برتر اقتصادی یک مجمع اقتصادی بین‌المللی است که سالانه و به میزبانی یکی از کشورهای گروه متشکل از ۱۹ کشور علاوه بر اتحادیه اروپا برگزار می‌شود.

کشورهای این گروه حدود ۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی و ۷۵ درصد تجارت جهانی را نمایندگی می‌کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای