واشنگتن ۶ شرکت و ۴ فرد مرتبط با ایران را تحریم کرد

واشنگتن ۶ شرکت و ۴ فرد مرتبط با ایران را تحریم کرد

سه شنبه, 10 نوامبر, 2020 - 17:00
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا (خبرگزاری فرانسه)

در راستای ادامه سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران توسط دولت ترامپ، ایالات متحده امروز سه شنبه، شش شرکت و چهار فرد را به اتهام خرید اقلام حساس برای شرکت صنایع مخابراتی وابسته به ارتش را ایران تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا این افراد و شرکت‌ها را به ایجاد شبکه‌ای برای تأمین کالاهای حساس مورد نیاز بخش نظامی ایران از جمله قطعات الکترونیکی ساخت آمریکا برای شرکت «صنایع مخابرات ایران»، که تحت تحریم ایالات متحده است، متهم کرده‌است.

وزارت خزانه‌داری شرکت صنایع مخابراتی ایران را به عنوان یک شرکت نظامی می‌شناسد. این شرکت در سال ۲۰۰۸ در آمریکا و دو سال بعد در اتحادیه اروپا تحریم شده‌است.

شرکت صنایع مخابراتی ایران سامانه‌های ارتباطات نظامی، قطعات الکترونیکی و پرتابگرهای موشک تولید می‌کند.

تصمیم وزارت دارایی آمریکا با استناد به قانون تحریم سازندگان سلاح‌های کشتار جمعی و حامیان آنها گرفته شده‌است که به مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت معامله افراد و نهادهای آمریکایی با آنها منجر می‌شود.

استیون منوچین وزیر خزانه داری دولت آمریکا گفت: «رژیم ایران از یک شبکه جهانی از شرکت‌ها برای پیشبرد توانایی‌های بی‌ثبات کننده نظامی خود استفاده می‌کند».

منوچین افزود: «آمریکا به اقدامات خود علیه کسانی که به حمایت از تلاش‌های نظامی و گسترش تسلیحاتی رژیم ایران کمک می‌کنند، ادامه خواهد داد».

شرکت‌های آرتین صنعت تابان و تجارت هدی در ایران، ناز تکنولوژی در چین، صنایع پروما در هنگ کنگ و دس اینترنشنال و صنایع سولتک در برونئی نیز شش شرکتی هستند که در این فهرست دیده می‌شوند.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین گفت که دادستانی آمریکا در منطقه کلمبیا در تلاش است تا اتهاماتی را علیه دو شرکت دیگر و یک فرد که امروز (سه شنبه) تحت تحریم قرار می‌گیرند، مطرح کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای