محک تیم ملی سعودی در دیدار دوستانه با جامائیکا 

محک تیم ملی سعودی در دیدار دوستانه با جامائیکا 

جمعه, 13 نوامبر, 2020 - 23:45

 تیم ملی فوتبال سعودی در اولین بازی خود در سال ۲۰۲۰، امروز شنبه در دیداری دوستانه در ریاض به مصاف تیم ملی جامائیکا می‌رود.

این تقابل دوستانه در قالب اردوی تدارکاتی، برای آماده‌سازی جهت از سرگیری مسابقات مقدماتی آسیا برای جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ برگزار می‌شود.

آخرین دیدار بین این دو تیم به سال ۲۰۱۷ در ورزشگاه ملک عبدالله جده برمی گردد که در آن بازی دوستانه سبزهای سعودی ۵ بر ۲ این تیم را شکست دادند.

سبزهای پس از بازی امروز، در پی تأکید هروه رنار سرمربی فرانسوی این تیم، روز سه شنبه آینده نیز در دیدار دوم دوستانه به مصاف این تیم خواهند رفت.

پیش‌بینی می‌شود که رنار به بازیکنان بیشتری فرصت بازی در این دو دیدار بدهد تا آنها را محک بزند.

اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال سعودی پس از پایان هفته چهارم لیک حرفه ای این کشور (جام شاهزاده محمد بن سلمان) آغاز شد.

رنار ۲۸ بازیکن را برای این اردو دعوت کرده‌است و به دلایل مصدومیت و ابتلا به کرونا بسیاری از نام‌ها در این لیست به چشم نمی‌خورند. در این میان ۷ بازیکن برای اولین بار به تیم ملی دعوت می‌شوند.

در این لیست سه دروازبان به نام‌های محمد الیامی، عبدالله العویشیر و حبیب الوطیان و ۱۰ بازیکن در خط دفاع شامل عبدالله مادو، زیاد الصحفی، محمد خبرانی، حسان التمبکتی، احمد شراحیلی، سعید الربیعی، علی البلیهی، یاسر الشهرانی، سلطان الغنام، محمد البریک و عبدالله حسون فراخوانده شدند.

در خط هافبک نیز سلمان الفرج، محمد کنو، عبد الاله المالکی، ترکی العمار، عبدالمجید الصلیهم، حسین المقهوی، سالم الدوسری، ایمن یحیی، هتان باهبری و نواف العابد و در خط حمله عبدالفتاح آدم، صالح الشهری، فراس البریکان و عبدالله الحمدان دعوت شده‌اند.

در چارچوب بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ تیم‌ ملی سعودی با تیم‌های ملی سنگاپور، ازبکستان، فلسطین و یمن هم گروه است.

سبزها تاکنون به مصاف تیم سنگاپور رفتند که این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود سعودی به پایان رسید. آنها همچنین با نتیجه ۳ بر ۲ از سد ازبکستان گذشتند. این تیم همچنین با یمن ۲ بر ۲ و با فلسطین صفر بر صفر مساوی کرده‌است.

تیم ملی سعودی اکنون در رده دوم جدول رده‌بندی گروه D انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قرار دارد.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای