بازتاب عملکرد مثبت بهداشتی و اجتماعی سعودی در یک تحقیق بین‌المللی

بازتاب عملکرد مثبت بهداشتی و اجتماعی سعودی در یک تحقیق بین‌المللی

دوشنبه, 16 نوامبر, 2020 - 18:15

تحقیق منتشر شده از سوی دانشگاه صلح وابسته به سازمان ملل دربارهٔ اقدامات ملی و بین‌المللی در مبارزه با بیماری همه گیر کرونا نشان داد که سعودی با وجود کرونا به اجرای اصلاحات، تقویت امنیت، صلح و مسائل حقوق بشری ادامه داده‌است، همزمان نیز در ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت بالا در رتبه ۲۶ جهانی قرار گرفته‌است.

این مطالعه اعلام کرد که اصلاحات حقوق بشری در پادشاهی عربی سعودی با وجود شیوع بیماری همه گیر کرونا (Covid-19) متوقف نشده‌است و زنان بیشترین سهم را در آنها دارند.

این مطالعه با هدف تبیین تأثیر همه‌گیری در بهرم مندی کامل از صلح و امنیت، حقوق بشر و توسعه از منظر آموزش حقوق بشر انجام شد، با توجه به این که این سه محور به هم پیوسته و یکدیگر را تقویت می‌کنند در پایان به این همه‌گیری پایان دهند.

این مطالعه، به استقبال دبیرکل سازمان ملل از اعلامیه ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن دربارهٔ آتش‌بس و اظهارات فرستاده ویژه وی در یمن مبنی بر تشکر از ریاض و ائتلاف برای درک حساسیت اوضاع یمن اشاره کرده‌است.

این تحقیق همچنین به فعالیت‌های مرکز امدادرسانی و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان، برای تهیه کمک‌های بهداشتی به یمن شامل داروها و مواد پیشگیرانه و پزشکی برای مبارزه با کرونا پرداخته‌است.

مطالعه دانشگاه صلح برجسته‌ترین تلاش‌های ملی، منطقه ای و بین‌المللی در مبارزه با همه‌گیری و محدود کردن اثرات آن را بررسی کرده‌است.

این نهاد که یکی از بازوهای علمی و تحقیقاتی سازمان ملل است، به خدمات بهداشتی ارائه شده از سوی ریاض و تعهد آن در ارائه ۵۰۰ میلیون دلار حمایت از سازمان‌های بین‌المللی برای حمایت از تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا اشاره کرده‌است.

در حوزه بهداشت، این مطالعه از اقدامات پیشگیرانه سعودی مانند تعلیق حضور در محل کار، توقف موقت ورود و خروج شهروندان و ساکنان از سعودی، جلوگیری از تجمع، صدور دستورالعمل برای درمان افراد مبتلا به ویروس از شهروندان، ساکنان و حتی افراد بدون اقامت به‌طور رایگان، معافیت مالی افراد بدون اقامت و تمدید خودکار اقامت آنها، حمایت صندوق پول سعودی از بخش خصوصی با پرداخت مبلغ ۵۰ میلیارد ریال (معادل ۱۳ میلیارد دلار) به منظور رشد اقتصادی و تعهد دولت برای پرداخت ۶۰ درصد از حقوق کارمندان بخش خصوصی قدردانی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای