واشنگتن ناو هواپیمابر «نیمیتز» را به خلیج بازگرداند

واشنگتن ناو هواپیمابر «نیمیتز» را به خلیج بازگرداند

برای حمایت و پوشش هوایی به هنگام خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق
شنبه, 28 نوامبر, 2020 - 11:45
ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز آمریکا (خبرگزاری فرانسه)

وزارت دفاع آمریکا و نیروی دریایی ایالات متحده، جمعه هفتم آذر ماه اعلام کرد ناو هواپیمابر «یواس‌اس نیمیتز» آمریکا، بار دیگر مأموریت یافت تا با ناوگروه همراهش برای حمایت و پوشش هوایی به هنگام خروج نیروهای این کشور از افغانستان و عراق، به این منطقه بازگردد.

به گزارش روزنامه آمریکایی «یو اس تودی»، تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از این دو کشور ، پنتاگون را بر آن داشت تا ناو هواپیمابر (که مستقر در واشنگتن است) و ناوگان آن را به خلیج بازگرداند، جایی که این ناو در پاییز در آنجا مستقر بود.

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا نیز روز جمعه گزارش داد که اقدام آمریکا در فرستادن ناو هواپیمابر خود به خلیج پیش از انتشار خبر ترور دانشمند هسته‌ای ایران در روز جمعه و تهدید امروز ایران مبنی بر گرفتن انتقام مرگ او «در زمان مناسب» صورت گرفته‌است.

سی‌ان‌ان گزارش داد که نیمیتز احتمالاً تا ژانویه، یعنی زمانی که جو بایدن رسماً در کسوت رئیس‌جمهوری قدرت را در ایالات متحده آمریکا به دست می‌گیرد، در منطقه باقی خواهد ماند.

با این حال ربکا ریباریچ سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا گفت در حال حاضر هیچ تهدید به خصوصی متوجه ناو نیمیتز و ده‌ها هواپیمای موجود در آن که در راه بازگشت به خلیج هستند، نیست.

وی ادامه داد که بازگشت این ناو به کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان بستگی دارد. همچنین این اقدام بیانگر آن است که ما توان کافی برای پاسخگویی به هر گونه تهدید یا بازدارندگی هر دشمنی را از تحرک در قبال نیروهایمان در طول زمان کاهش نیروها (در عراق و افغانستان) را داریم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای