«بانوی دریا» نماینده سینمای سعودی در مراسم اسکار شد

«بانوی دریا» نماینده سینمای سعودی در مراسم اسکار شد

دوشنبه, 21 دسامبر, 2020 - 23:15

هیئت معرفی نماینده سینمای سعودی به مراسم اسکار، فیلم «بانوی دریا» به کارگردانی شهد امین را به عنوان نماینده سینمای سعودی برای معرفی به آکادمی اسکار انتخاب کرد.

این فیلم قبل از راهیابی به لیست نهایی اسکار، چندین مرحله را پشت سر می‌گذارد. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز نود و سومین دوره اسکار، در ۲۵ آوریل آینده برگزار می‌شود.

خانم شهد امین کارگردان این فیلم به الشرق الاوسط می‌گوید که وی عصاره روح خود را در آن فیلم قرار داده و نامزدی این فیلم برای نمایندگی پادشاهی عربی سعودی افتخار بزرگی است.

وی می‌افزاید که فیلم «بانوی دریا» را ساخته تا کاتالیزوری برای گفتگو دربارهٔ نقش‌های زنان در جامعه عربی باشد، به طوری که این تلاش در شخصیت دختری که سعی دارد از سیستم جامعه تحمیل شده بر وی خارج شود.

او ادامه می‌دهد، «دختر فیلم شخصاً به من بسیار نزدیک است و به من شباهت دارد».

شهد امین تصمیم گرفت فیلم خود را سیاه و سفید و با استفاده از عکس‌های کلوزآپ و متوسط برای پیوند بین ظلم و ستم در آن جامعه روستایی، اعمال سیاست پدرسالاری و هنجارهای ضد انسانی همچون قربانی کردن دختری در شب‌هایی که ماه کامل می‌شود، پیوند دهد.

فیلم «بانوی دریا» برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و جایزه «ورونا» را برای بیان خلاقانه از آن خود کرد و در سایر جشنواره‌های بین‌المللی نیز به نمایش درآمد.

 فیلم «حوریه و عین» وی ساخته سال ۲۰۱۳ نیز برنده جایزه بهترین داستان کوتاه از جشنواره فیلم ابوظبی و جایزه نخل نقره ای از جشنواره فیلم سعودی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای