افزایش بی قید و شرط سرمایه گذاری خارجی در صنایع نظامی سعودی

افزایش بی قید و شرط سرمایه گذاری خارجی در صنایع نظامی سعودی

العوهلی: نمایشگاه بین المللی نظامی ۲۰۲۲ با فناوری های مدرن در راستای اهداف سعودی است
سه شنبه, 22 دسامبر, 2020 - 17:30
فضای سرمایه گذاری جذاب و مناسب برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنایع نظامی (الشرق الاوسط)

مهندس احمد العوهلی رییس سازمان صنایع نظامی سعودی گفت «چارچوب های ساختاری برای سرمایه گذاری در بخش نظامی تنظیم شده و سرمایه گذاران خارجی علاقمند به سرمایه گذاری در بازار صنایع نظامی سعودی و همکاری در فرآیند بومی سازی و اشتغال و انتقال فناوری قید و شرطی برای فعالیت نخواهند داشت».

العوهلی ضمن تشریح گزارش دستاوردهای سرمایه گذاری سه ماه سوم ۲۰۲۰ که توسط وزارت سرمایه گذاری منتشر شد افزود «فضای سرمایه گذاری کنونی در صنایع نظامی برای سرمایه گذاران خارجی جذاب شده است».

او خواستار حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش نظامی و استفاده از قدرت اقتصادی سعودی و حضور پررنگ این کشور در زنجیره تامین جهانی شد و توضیح داد «سعودی از موقعیت جغرافیایی استراتژیک برخوردار بوده و سه قاره را به هم وصل می کند ؛ از این رو این کشور به مقصد ایده آل سرمایه گذاری در بخش نظامی به طور خاص و بقیه صنایع به طور عام تبدیل شده است».

او گفت «سازمان صنایع نظامی از حمایت شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد سعودی و رییس هیات مدیره سازمان صنایع نظامی برخوردار است تا در مسیر تحقق اهداف ملی یعنی بومی سازی صنایع نظامی و افزایش استقلال راهبردی حرکت کند».

العوهلی افزود «نمایشگاه بین المللی نظامی ۲۰۲۲ در راستای رهنمودهای شاهزاده محمد بن سلمان برگزار می شود و این گواه روشنی درباره توجه و اهتمام سران کشور است تا این نمایشگاه بین المللی در راستای دست یابی به اهداف و برنامه های سران سعودی تشکیل و منجر به افزایش توانمندی های صنایع نظامی ملی گردد».

او توضیح داد «این نوع نمایشگاه برای اولین بار برگزار و فناوری های مدرن در حوزه های هماهنگی عملیاتی نیروهای زمینی و دریایی و هوایی به نمایش گذاشته می شود. بخشی از فعالیت های نمایشگاه به حوزه امنیت داده ها و ماهواره ها اختصاص دارد».

رییس سازمان صنایع نظامی سعودی از تمام بخش های نظامی در جهان خواست تا در این نمایشگاه شرکت کنند. نمایشگاه بین المللی نظامی در ماه مارس ۲۰۲۲ در ریاض برگزار می شود.

مهندس العوهلی گفت «سعودی از جمله کشورهای دارای اهمیت استراتژیک اقتصادی و جغرافیایی جهان است. توجه کشورهای جهان به صنایع دفاعی و نظامی و بخش امنیتی و تحولات فناوری افزایش چشمگیری یافته و از این رو؛ بخش دفاعی در سطح بین المللی و افزایش توانایی دفاعی و امنیتی مورد توجه قرار دارد».

او توضیح داد «وقتی درباره بخش صنایع نظامی صحبت می کنیم باید توجه داشته باشیم که چشم انداز بلندپروازانه ای داریم که با اهداف و برنامه های شفاف و دقیق تنظیم شده است. هدف افزایش توانمندی های صنایع نظامی ملی و بومی سازی این حوزه است که مورد حمایت و توجه نامحدود قرار دارد تا بتواند به درستی انجام وظیفه کند و در رشد اقتصادی سعودی نقش چشمگیر و قابل توجه داشته باشد و استقلال راهبردی و امنیتی کشور را تقویت کند».

العوهلی تاکید کرد «سازمان صنایع نظامی توجه فراوانی به حضور شرکت های کوچک و متوسط دارد که در حال حاضر نقش محدودی در صنایع نظامی ایفا می کنند. برنامه مشارکت صنعتی که پیشتر اعلام شد در راستای حمایت از این شرکت ها و افزایش تعداد آنها و تشویق تولید قطعات کوچک و اصلی نظامی فعالیت می کند».

گزارش دستاوردهای سرمایه گذاری از جمله گزارش هایی است که هر سه ماه توسط وزارت سرمایه گذاری درباره آخرین تحولات سرمایه گذاری کشور و آمار و داده های به روز مورد توجه سرمایه گذاران و آمار درباره نقش آفرینی کارشناسان و نیروهای متخصص در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد منتشر می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای