امروز؛ آغاز رقابت ستارگان جهان در طولانی‌ترین مسابقه تاریخ رالی داکار سعودی ۲۰۲۱

امروز؛ آغاز رقابت ستارگان جهان در طولانی‌ترین مسابقه تاریخ رالی داکار سعودی ۲۰۲۱

۱۲ مرحله که در آن مسابقه دهندگان ۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتر را طی می‌کنند.. از جده شروع می‌شود و در آنجا پایان می‌یابد
یکشنبه, 3 ژانویه, 2021 - 00:45

مسابقات رالی داکار سعودی ۲۰۲۱ (معتبرترین رالی جهان) روز یکشنبه سوم ژانویه برای دومین سال متوالی به میزبانی سعودی آغاز می‌شود.

این مسابقات که با مدیریت وزارت ورزش و اتحادیه خودروها و موتور سیکلت‌های سعودی برگزار می‌شود به مدت ۱۳ روز (تا ۱۵ ژانویه) ادامه خواهد یافت.

شرکت کنندگان در مسابقه با وسایل نقلیه گوناگون در ۱۲ مرحله و با طی مسافت ۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتری و برخلاف جهت عقربه‌های ساعت از ۱۰ شهر سعودی عبور خواهند کرد.

مرحله اول این رقابت کاملاً جاده‌ای است. این مسیر از جده شروع شده و در بیشه پایان خواهد یافت. در مجموع شرکت کنندگان در این مرحله ۶۸۵ کیلومتر را باید طی کنند.

در مرحله دوم باید از استان بیشه به استان وادی الدواسر رفته و حدود ۳۰ کیلومتر را طی کرده و رانندگان با اولین تپه‌های شنی داکار ۲۰۲۱ مواجه شوند.

مرحله سوم در بیابانی دست نخورده و زیبا در ورودی ربع الخالی برگزار خواهد شد.

پس از آن در مرحله چهارم با طولانی‌ترین مسیر مسابقه روبرو شده و باید از وادی الدواسر به ریاض رفت.

پس از پیمایش موفقیت‌آمیز مسیر مزبور، در مرحله پنجم باید خود را از ریاض به القیصومه شمال شرق سعودی رساند. این مرحله به دلیل وجود تپه‌های شنی بسیار بزرگ چالش‌برانگیز خواهد بود.

در مرحله ششم از القیصومه به حائل رفته و یکی دیگر از مراحل دشوار و مسیرهای شنی رالی داکار ۲۰۲۱ را تجربه می‌کنیم.

بعد از حائل در مراحل هفتم و هشتم با آغاز مرحله ماراتون، به سکاکا و سپس نیوم رفته و صحرانوردی در دل رشته کوه‌های شنی و طولانی سعودی را تجربه خواهیم کرد.

مرحله نهم و دهم را بین دو شهر نیوم در جوار دریای سرخ و العلا پشت سرگذاشته می‌شود.

پس از آن در مرحله ویژه یازدهم به سمت ینبع خواهیم رفت. مرحله یاد شده را باید سخت‌ترین سطح از بین مراحل ۱۲ گانه داکار ۲۰۲۱ دانست.

پس از به اتمام رسیدنِ مرحله یازدهم، دوباره رهسپار جده شده و سرانجام از خط پایان عبور می‌کنیم.

مسابقات رالی داکار در ۶ بخش خودروها، موتورسیکلت‌ها، موتورسیکلت‌های چهار چرخ، خودروهای صحرایی سبک، کامیون‌ها و بخش جدید داکار کلاسیک برگزار خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای