خالد بن سلمان: «اجلاس العلا» پایه‌ای برای مرحله جدید است

خالد بن سلمان: «اجلاس العلا» پایه‌ای برای مرحله جدید است

چهارشنبه, 6 ژانویه, 2021 - 00:00

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی گفت که اجلاس سران خلیج در العلا و بیانیه اختتامیه آن «مرحله جدیدی را ایجاد می‌کند که در آن جهت رسیدن به یک فردای درخشان برای منطقه با هم کار خواهیم کرد، و در یک خط با همه چالش‌ها روبرو خواهیم شد».

معاون وزیر دفاع سعودی در توییتی افزود: «ما و برادرانمان یک ملت تحت رهبری برادرانی هستیم که نگرانی اصلی آنها ثبات، شکوفایی و رفاه سرزمین‌هایشان است».

او در این توییت به خادم حرمین شریفین و ولیعهدش تبریک گفت و نوشت، «موفقیت اجلاس تاریخی العلا بار دیگر نشان داد آنچه عرب‌ها به‌طور کلی و مردم جزیره به‌طور ویژه پیوند می‌دهد از جمله روابط تاریخی، نژادی و اعتقادی، بزرگتر از هر اختلافی است».

به نوبه خود، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، تصویری از مقر اجلاس سران در استان العلای سعودی را در حساب توئیتر خود منتشر کرد و نوشت: «از تالار المرایا در العلا، صفحه روشن جدیدی آغاز می‌شود».

قرقاش پیش از این در مورد این اجلاس توئیت کرده بود: «ما در آستانه یک اجلاس تاریخی عالی در العلا هستیم که از طریق آن انسجام خلیجی را بازیابی می‌کنیم و ما اطمینان داریم که امنیت، ثبات و رفاه کشورها و مردم ما اولویت اول است. ما کارهای بیشتری در پیش داریم و در مسیر درست قرار داریم».

در همین حال، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر، در توئیتر خود نوشت: «امروز، با مسئولیت پذیری، صفحه اختلاف نظر را جهت گشودن صفحه جدیدی که مفاهیم همبستگی و همکاری را برای منافع مردم خلیج و مقابله با چالش‌های پیش روی منطقه تلفیق می‌کند، پشت سر گذاشتیم».

او تأکید کرد که قطر تحت رهبری امیر این کشور منتظر «ادامه اقدامات مشترک خلیج و عرب هاست که به نفع مردم خلیج و امنیت و ثبات منطقه خواهد بود، همچنین امیدوار است که این توافقنامه به پیشرفت، سعادت و شکوفایی بیشتری منجر شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای