محدودیت‌های پروازی در سعودی از ماه مارس لغو می‌شود

محدودیت‌های پروازی در سعودی از ماه مارس لغو می‌شود

مراکز جدید واکسیناسیون در هفته‌های آینده افتتاح می‌شوند
جمعه, 8 ژانویه, 2021 - 20:30

پادشاهی عربی سعودی از بازگشایی همه گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی و لغو کامل محدودیت‌های پروازی از ۳۱ مارس ۲۰۲۱ بر اساس اقدامات و تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد.

در همین رابطه، مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گفت: از ۳۱ مارس ۲۰۲۱ به شهروندان اجازه داده خواهد شد تا به خارج از سعودی سفر کنند یا به کشور بازگردند همچنین علاوه بر بازگشایی گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی، محدودیت‌های پروازی بین‌المللی به صورت کامل لغو خواهد شد.

منبع مذکور افزود: اجرای موارد فوق بر اساس اقدامات و تدابیر پیشگیرانه کمیته بهداشت با هماهنگی نهادهای ذیربط برای جلوگیری از شیوع کرونا خواهد بود.

منبع یاد شده همچنین اظهار کرد: این تصمیم با توجه به تداوم اپیدمی کرونا و موج دوم این اپیدمی همزمان با ظهور نوع جهش یافته این ویروس و نیز در راستای حفظ سلامت شهروندان و پایین نگه داشتن آمار ابتلا و اهمیت تکمیل مراحل ورود واکسن به سعودی و توزیع آن در مناطق مختلف کشور برای مصونیت‌بخشی به قشرها آسیب‌پذیرتر انجام می‌شود.

از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود سعودی در هفته‌های آینده مراکز دیگری برای دریافت واکسن‌های جدید کرونا، با ادامه ورود واکسن فایزر به این کشور، افتتاح کند.

 توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی، اواخر سال گذشته اعلام کرد که واکسن جدید ویروس کرونا تا ۳ هفته دیگر در تمام مناطق پادشاهی در دسترس خواهد بود.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت سعودی تعداد افراد ثبت نام شده در سعودی برای دریافت واکسن کرونا را بیش از یک میلیون نفر اعلام کرد.

وزارت بهداشت همچنین از واکسینه شدن بیش از ۱۳۷ هزار نفر در این کشور خبر داد و افزود که این مرحله قوی‌ترین و مهمترین مرحله در مقابله با بیماری همه گیر کرونا شمرده می‌شود، زیرا تعداد مبتلایان حدود ۹۸ درصد کاهش یافته‌است.

مقامات این وزارتخانه اعلام کردند که ویروس جهش یافته در بسیاری از کشورها انتشار یافته و موارد محدود مبتلایان به این نوع ویروس تحت بررسی قرار دارند، و تاکنون هیچ ارتباطی بین جهش و سطح بیماری و قدرت آن ایجاد ثابت نشده و واکسن‌ها حتی در برابر چنین جهش‌هایی نیز فعال و مؤثر هستند.

در این میان، سعودی به ثبت آمار کاهشی مبتلایان، افزایش قابل توجه موارد بهبودی و کاهش موارد فعال و بحرانی در این کشور ادامه داد.

به طوری که وزارت بهداشت سعودی از ثبت ۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

به این ترتیب مجموع موارد ابتلا به این ویروس در کشور تاکنون به ۳۶۳ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده‌است، که ۲۰۹۲ نفر همچنان تحت درمان هستند، و ۳۰۹ نفر از میان آنان شرایط وخیمی دارند.

در مقابل با ثبت ۱۷۱ مورد جدید بهبودی از ویروس کرونا مجموع شفایافتگان تاکنون به ۳۵۵ هزار و ۲۰۸ نفر رسیده‌است، و با ثبت ۴ مورد جدید فوتی، مجموع قربانیان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۲۸۲ نفر می‌رسد، و ۲۸ هزار و ۷۹۵ تست جدید انجام شده‌است.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای