جنجال دوباره دربارهٔ وضعیت سلامتی رئیس‌جمهور الجزایر

جنجال دوباره دربارهٔ وضعیت سلامتی رئیس‌جمهور الجزایر

بازگشت تبون به آلمان برای ادامه درمان.. یک وزیر برکنار شد
شنبه, 9 ژانویه, 2021 - 23:15

پس از آن که مقامات الجزایری اعلام کردند که عبدالمجید تبون رئیس‌جمهور الجزایر به زودی به آلمان باز خواهد گشت تا مراحل درمانی عوارض ناشی از بیماری کرونا را ادامه دهد، بار دیگر بحث و جدل در مورد وضعیت سلامتی او در محافل سیاسی و اجتماعی این کشور بالا گرفته‌است.

تبون پیش از این در اواخر ماه اکتبر گذشته درمان عواقب ابتلا به ویروس کرونا را در آلمان آغاز کرد، به طوری که وی را بیش از دو ماه از اداره امور عمومی کشور دور نگه داشت.

یک «منبع موثق» تأکید کرد که تبون «در صورت لزوم ممکن است یک عمل جراحی جزئی روی پا انجام دهد».

علی‌رغم اطمینان بخشی‌های مکرر مقامات در مورد سلامتی رئیس‌جمهور، بخشی از شهروندان الجزایری با این اطمینان‌ها در قیاس با سیاست سکوت محض رسانه ای سال‌های نه چندان دور بوتفلیقه رئیس‌جمهور سابق، با نوعی سوءظن برخورد می‌کنند.

رسانه ای شدن ادامه بیماری رئیس‌جمهور، جنجال بیشتری در مورد توانایی وی برای ادامه کار ایجاد کرده‌است.

 غیبت نسبتاً طولانی تبون، فعالان جنبش مدنی را بر آن داشت تا «مسئله ۱۰۲ قانون اساسی» را که شامل برکناری رئیس‌جمهور به دلیل یک مانع جدی و مزمن برای سلامتی است، مطرح کنند.

علاوه بر این، دفتر نخست‌وزیری دیروز در بیانیه ای از برکناری لزهر هانی وزیر حمل و نقل و مدیر شرکت «هواپیمایی الجزایر»، به دنبال آغاز تلاش برای «واردات لوازم مربوط به فعالیت خدمات کترینگ، بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی ملی» خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای