دولت سعودی بر رد قاطع تروریسم در همه اشکال آن تأکید کرد

دولت سعودی بر رد قاطع تروریسم در همه اشکال آن تأکید کرد

به ریاست خادم حرمین شریفین
سه شنبه, 26 ژانویه, 2021 - 23:00

هیئت دولت سعودی بر رد قاطع تروریسم در همه اشکال آن تأکید کرد و بار دیگر، ضمن محکومیت شدید دو انفجار انتحاری در مرکز بغداد پایتخت عراق، از ایستادگی و همبستگی با کشور برادر عراق در برابر آنچه امنیت و ثبات آن را تهدید می‌کند، خبر داد. 

این اظهارات در نشست مجازی هفتگی شورای وزیران سعودی به‌ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز مطرح شد. 

در آغاز این نشست، شورای وزیران تصویب برنامه راهبردی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی برای پنج سال آینده را عاملی مهم در تحقق آرمان‌های اقتصادی سعودی و بهبود کیفیت زندگی، تحقق توسعهٔ پایدار در همهٔ زمینه‌های سنتی و مدرن، تکمیل پروژه‌های سرمایه‌گذاری کلان در کشور، تقویت این صندوق به عنوان یک صندوق فعال در سرمایه‌گذاری و مدیریت سرمایه در بازارهای مختلف دانست. 

ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی پس از پایان این نشست در گفتگو با خبرگزاری سعودی (واس) اظهار کرد: شورای وزیران آخرین تحولات مربوط به انتشار ویروس کرونا در داخل و خارج از کشور و آخرین آمار ابتلا در سعودی و گزارش‌های مربوط به تلاش‌های نهادهای مربوطه برای افزایش تدابیر پیشگیرانه و تهیهٔ لوازم بهداشتی مورد نیاز شهروندان و افراد مقیم را بررسی کرد. 

به گفته القصبی، شورای وزیران به پیشرفت سعودی در تلاش‌های دانشگاهی برای ارائهٔ پژوهش‌های مربوط به ویروس کرونا و کسب رتبهٔ نخست عربی و رتبهٔ ۱۴ جهانی و رتبهٔ ۱۲ گروه بیست اشاره کرد و آن را نشان از توجه رهبری کشور به آموزش و پژوهش‌های علمی دانست. 

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی اضافه کرد: شورای وزیران همچنین از تلاش‌های نیروهای امنیتی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و حمایت از افراد جامعه در برابر مواد مخدر تقدیر و در این رابطه به کشف ۲۰ میلیون قرص آمفتامین که قاچاقچیان قصد داشتند وارد سعودی کنند، اشاره کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای