جزیره "النورس" قطب گردشگری در مروارید دریای سرخ

جزیره "النورس" قطب گردشگری در مروارید دریای سرخ

چندین هزار گردشگر هر ساله از منطقه ساحلی ینبع بازدید می کنند
یکشنبه, 31 ژانویه, 2021 - 20:15

سواحل جادویی سعودی و مناطق ساحلی و جزایر زیبای آن در کنار دریای سرخ از جذابیت ویژه ای برخوردار است. جزیره النورس (کاکایی) یکی از این مناطق است که در استان ینبع واقع شده و یکی از قطب های گردشگری کشور در زمستان به شمار می رود. برنامه تفریحی زمستانه سعودی «زمستان سعودی» و شعار آن «زمستان همین اطراف است» نامیده شده و تا اواخر مارس ادامه دارد.

چندین هزار گردشگر هر ساله از جزیره کاکایی واقع در منطقه ساحلی ینبع بازدید می کنند چون این منطقه برنامه ها و اماکن گردشگری متعدد و بی نظیری را در خود جای داده و تمام گروه های سنی می توانند از آن استفاده کنند. جزیره کاکایی مکان مناسبی است برای کسانی که به دنبال استراحت و تفریح در ینبع موسوم به مروارید دریای سرخ هستند.

برنامه های گردشگری در این منطقه رسیدن به ذهن پاک و استراحت و تفریح لوکس را برای تمام بازدیدکنندگان خواه شهروندان خواه مقیمان فراهم می کند. بازدیدکنندگان می توانند برنامه های متنوع مثل ماهیگیری در دریای سرخ و خوردن غذاهای خوشمزه در یکی از رستوران های جزیره و چادر زدن و نگاه به ستارگان در فضای باز و هوای پاک را تجربه کنند.

این منطقه تفریحی ۱۱ کیلومتری توسط هیات پادشاهی جبیل و ینبع احداث شده و نماد باشکوه و خلاقانه ای را تشکیل می دهد که از نظر زیبایی و معماری دست کمی از زیباترین مناطق جهان ندارد.

قدم زدن خانوادگی کنار آبنماهای زیبا و مناظر سبز از جمله برنامه های دلپذیر در ینبع یا مروارید دریای سرخ است. این منطقه برای پیاده روی مناسب است و فضای خاصی هم برای بازی کودکان در نظر گرفته شده. دست عکاسان در این جزیره باز است و می توانند هر جا بخواهند عکس پانوراما بگیرند و برای ترویج گردشگری این مناظر طبیعی و شگفت انگیز را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

هیات گردشگری سعودی ۱۷ منطقه توریستی در برنامه تفریحی «زمستان همین اطراف است» گنجانده و بیش از ۲۰۰ شرکت تورهای گردشگری را در بیش از ۳۰۰ برنامه مدیریت می کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای