"جبل اللوز" قطب کمپینگ زمستانی در تبوک سعودی

"جبل اللوز" قطب کمپینگ زمستانی در تبوک سعودی

۳۰۰ برنامه گردشگری «زمستان همین اطراف است»
یکشنبه, 31 ژانویه, 2021 - 20:15

اداره گردشگری سعودی برنامه گردشگری زمستانی به نام «شتاء السعودیه» تنظیم می کند که یکی از ویژگی های آن برنامه های متنوع برای گردشگرانی است که از داخل کشور یا کشورهای شورای همکاری خلیج به مناطق مختلف سعودی می روند.

برنامه های متنوع خاطرات فراوان و فراموش نشدنی در ذهن خانواده ها و دوستان به جا می گذارد؛ خاطراتی از سفر زمستانی و اماکن زیبای سعودی در این فصل سال. کوهستان بادام (جبل اللوز) یکی از همین مناطق است. جبل اللوز واقع در شمال غرب یکی از بلندترین قله ها در کشور را دارد و ۲۶۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این منطقه با درختان بادام معروف شده و هر ساله مواد دارویی فراوانی اینجا تولید می شود. قله کوهستان بادام در زمستان بر اثر بارش سالانه برف سفید پوش می شود و با زیبایی جادویی به قطب گردشگری مثال زدنی در تعطیلات زمستانی تبدیل می گردد. فراز و نشیب های زیبا و تپه های گرانیتی اش هر ساله مقصد علاقمندان به گشت و گذار و ماجراجویی می شود. سنگ نگاره ها و هنرهای صخره ای کوهستان بادام پیشینه بیش از ده هزار ساله دارند.

فعالیت های تفریحی زیادی در قله کوهستان بادام وجود دارد مثل: اسکی روی برف و راه رفتن روی یخ و لذت بردن از مناظر زیبا و آرامش بخش شن های نرم زیر برف و کمپینگ در برف. اینها از جمله برنامه ها و تجربه های دلپذیر گردشگری زمستانی هستند که در سعودی به آن «موسم الکشته» یعنی فصل کمپینگ و گشت و گذار شبانه روزی می گویند. ساکنان تبوک و شهرهای دیگر سعودی می توانند به این منطقه بروند و از هوای خنک و زمین برفی و آسمان پر ستاره و زیبایی جادویی زمستان سعودی لذت ببرند. برف در سعودی معمولا در مدت و اماکن خاصی می بارد و از این رو، مردم به دنبال دیدن برف از نزدیک هستند که در این شرایط جایی بهتر از کوهستان بادام نیست. گردشگران از مناظر زیبای طبیعت لذت می برند و برف بازی می کنند و آدم برفی و مدل های برفی دیگر درست می کنند. خاطرات قشنگ در ذهن ثبت می شود. دیدن بارش برف بر روی دامنه های کوه و سفید پوش شدن تپه های شنی بیابان یکی از آن مناظر فراموش نشدنی است.

هیات گردشگری سعودی برنامه «زمستان همین اطراف است» را برگزار می کند که تا اواخر مارس در بیش از ۱۷ منطقه کشور ادامه دارد. بیش از ۲۰۰ شرکت تورهای گردشگری را با بیش از ۳۰۰ برنامه تفریحی مدیریت می کنند. این تورها از سراسر کشور با طبیعت و آب و هوای دلپذیر در زمستان بازدید می کنند و برنامه های گردشگری متنوعی دارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای