سعودی ها محتوای بومی در یوتیوب را ترجیح می دهند

سعودی ها محتوای بومی در یوتیوب را ترجیح می دهند

دوشنبه, 8 فوریه, 2021 - 21:00

پلتفرم یوتیوب پژوهش جدیدی درباره میزان بازدید و پرترافیک ترین ساعات یوتیوب در سعودی منتشر کرده و طبق آن بیشترین بازدید به بازی های ویدیویی و یادگیری مهارت های جدید و محتوای ورزشی تعلق گرفته. ویدیوهای محلی پر بازدید ترین در سعودی گزارش شده است.


این تحقیق که با همکاری موسسه نظرسنجی ایپسوس موری انجام شده نشان می دهد ویدیوهای آموزشی نسبت به محتواهای دیگر یوتیوب در سال گذشته استقبال قابل ملاحظه ای داشته است.


در این تحقیق آمده است «۹۴ درصد مردم سعودی از منابع مرجع الکترونیکی برای اطلاع و بازدید محتوای آموزشی استفاده می کنند. بازدید از محتوای علمی (مثل جبر در ریاضیات) در یوتیوب افزایش ۲۰۰ درصدی داشته است. طبق این تحقیق ۹۵ درصد کاربران یوتیوب در سعودی پارسال از پروژه های «Do It Yourself» بازدید کردند تا ویدیوها و کانال هایی پیدا کنند که محتوای جدید الهام می دهند».


همزمان با قرنطینه سراسری و محدودیت های کرونا بازی های ویدیویی به زبان عربی در منطقه بیشتر پخش می شود. بازی های معما و ماجراجویی ها در سال ۲۰۲۰ پربازدید ترین بوده است. ویدیوهای ورزشی هم با توجه به محتوای هنرهای رزمی رونق قابل توجهی داشتند؛ در این مجموعه ویدیوهای کشتی و بوکس پربازدیدترین بوده اند. ورزش های الکترونیک رواج گسترده ای پیدا کردند.


طبق آخرین آمارهای اعلام شده یوتیوب در سعودی در ماه اوت پارسال بیش از ۲۰ میلیون کاربر ۱۸ سال به بالا داشته و میانگین حضور روزانه در این سرویس ۵۵ دقیقه بوده است. فرهنگ برای کابران و تولید کنندگان محتوا در سعودی در اولویت است. تولید کنندگان محتوای ۷ ویدیو از مجموع ده ویدیوی پربازدید کننده سعودی هستند.


سهیل سعید مدیر بخش محصولات و راهکارهای تبلیغات گوگل در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت «یکی از ویژگی های یوتیوب این است که کاربران به آن دسترسی دارند و برای کاربران فارغ از مکان اقامتشان محتوای خاصی در نظر گرفته است».


سعودی ها محتوای غنی و قابل استفاده تولید می کنند و به این دلیل حالا کاربران انتظارات بیشتری دارند و به دنبال محتوای همسو با فرهنگ بومی و دغدغه های خود می گردند که دسترسی به آن در ویدیوهای غیر بومی یوتیوب دشوار است.


یوتیوب در ماه ژانویه نشست مجازی برای ویدیوها و فعالیت های تجاری و آگهی دهندگان و شرکت ها در خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار کرد. در این نشست آمارهای جدیدی درباره میزان و ساعات بازدید و مخاطبان کلی در خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام گردید و شرکت کنندگان درباره ابزارهای نوین برای حمایت از آگهی دهندگان گفتگو کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای