نوال الزغبی به «الشرق الاوسط» با موزیک ویدیوی جدیدم کرونا را به چالش کشیدم

نوال الزغبی به «الشرق الاوسط» با موزیک ویدیوی جدیدم کرونا را به چالش کشیدم

عرصه خوانندگی با «عقلی وقف» جان دوباره گرفت
پنجشنبه, 11 فوریه, 2021 - 15:30

نوال الزغبی خواننده سرشناس لبنانی در سال ۱۹۹۴ پا به عرصه خوانندگی گذاشت و آوازه کارهایش خیلی زود پیچید. هواداران آهنگ های نوال الزغبی ترانه هایش را حفظ و در دوران عاشقی و خیانت و جدایی و حتی دروغ و «مروت و مردانگی» و تصمیمات سرنوشت ساز زمزمه کردند.


نوال با صدای زیبا و حضور جذاب و نحوه معرفی خود به مردم چون نگینی در عرصه خوانندگی و هنر می درخشد.


او در چهل سال گذشته به موفقیت بی نظیری به خصوص در کشورهای عربی دست یافت و یک خواننده سرشناس شد و سلایق و علایق مختلف را با آلبوم های متنوعش راضی کرد. نوال با دقت و وسواس تمام واژه ها و آهنگ هایش را انتخاب می کند و از ترانه های سطحی فاصله گرفت. نوال سه محور اصلی برای تثبیت هویت هنری خود برگزیده؛ شعر و نغمه و استایل جذاب.


ده ها ترانه نوال الزغبی مثل «انا عایزه الرد» و «لا یهمنی» و «غریب الرای» و «ما ندم علیک» و «دلعونا» و «اللیالی» و «عینیک کذابین» و «کده بای» گروه گسترده مخاطبان را به خود جذب کرد. کمتر خواننده زن عرب را می توان پیدا کرد که مثل نوال الزغبی تمام کارهایش بدون عیب و نقص باشد و با استقبال گسترده روبرو شود.


موزیک ویدیوی جدید «عقلی وقف» (مغزم از کار افتاده) نوال الزغبی ملقب به «ستاره طلایی» هم با استقبال گسترده روبرو شد.


در این موزیک ویدیو خبری از قید و بند کرونا و قرنطینه نیست و برای چند دقیقه هم که شده می توان کرونا را فراموش کرد. موزیک ویدیوی نوال آمیزه ای از نمایش هنری با رقص اكسپرسیونیستی و استایل جذاب و زیبا است و از این رو استقبال مخاطبان از محتوا و موزیک شاد و پر انرژی در زمانه بی روح کرونا گسترده بود.


شاعر موزیک ویدیوی «عقلی وقف» احمد حسن راوول و آهنگساز احمد زعیم هستند و توسط فادی حداد کارگردانی شد.


نوال الزغبی در گفتگو با الشرق الاوسط گفت «عرصه هنری همیشه در شرایط بحرانی بیشترین ضربه را می خورد و در شرایط کنونی تمام برنامه های هنری در سراسر جهان تعطیل شده است. ما آدم ها مقاومت خواهیم کرد و مجبوریم به این جنگ دردناک ادامه دهیم. البته هر چیزی یک پایانی دارد و کرونا هم دیر یا زود دست از سرمان بر می دارد».

او در ادامه افزود «حدود یکسال است که در شرایط غیر عادی زندگی می کنیم و کرونا همه جوره دست و بالمان را بسته است. تصور می کردم که با اجرای این ترانه می توانم سهمی در به چالش کشیدن کرونا داشته باشم. چالش و توجه به تمامی پروتکل های بهداشتی عامل کلیدی برای جنگی است که برای بقا ادامه می دهیم».


نوال گفت «موزیک ویدیوی جدید شاد و پرانرژی است تا به مردم انرژی مثبت مورد نیاز بدهد. به هر حال زندگی ادامه دارد و متوقف نمی شود».


این خواننده لبنانی یادآور شد «خوشحالم که مردم از این موزیک ویدیو استقبال کردند و پیامی که می خواستم بدهم را از طریق نغمه و واژه ها و حتی موزیک ویدیو گرفتند».

نوال الزغبی درباره بقیه خوانندگانی که خیلی زود به خاطر موزیک ویدیوی جدید تبریک گفتند می گوید «تمامی هنرمندان وقتی که یک کار جدید ارائه می دهند ذوق زده هستند و می خواهند ببینند مردم خوششان آمده یا نه. دیگر چه برسد به واکنش همکارانی که دوستشان داری و همواره از همدیگر تعریف می کنیم. این عالی است چون نشان می دهد که در عرصه هنری حسادت و چشم و هم چشمی وجود ندارد. بی تردید فاصله ها با شبکه های اجتماعی کوتاه شده و در وقت صرفه جویی می شود و ما به عنوان هنرمند یا اهل رسانه با هم ارتباط برقرار می کنیم».


الزغبی اظهار کرد «می خواستم سبک جدیدی در موسیقی ارائه کنم و موفق شدم چون مردم استقبال کردند. به این مسیر ادامه می دهم و منتظر کارهای بعدی باشید که نوگرایی در تمامی جنبه های آن صورت گرفته است».


از همان آغاز موزیک ویدیوی «عقلی وقف» محو تماشای آن می شوی. نوال الزغبی فرز و چابک حرکت می کند تا پا به پای ریتم سریع اجرا کند. نوال الزغبی به خاطر محدودیت های قرنطینه مجبور شد به قول خودش یک «تغییر کوچولو» در موزیک ویدیو بدهد و تعداد بازیگران و هنرمندان در سکانس های رقص و بازیگری را کاهش دهند. اما فادی حداد با تجربه طولانی می داند چطور این خلا را پر کند. نوال الزغبی رقصید و آهنگ اجرا کرد؛ گاهی نشسته و گاهی ایستاده. با ریتم حرکت می کند و در چند استایل مختلف ظاهر می شود. او بار دیگر ثابت کرد که یک ستاره است.

مارسل الزغبی برادر و مدیر برنامه های نوال به الشرق الاوسط گفت «وقتی نوال آهنگ را شنید خیلی خوشش آمد. این اولین تجربه همکاری بین نوال و احمد الزعیم آهنگساز تازه کار مصری است. کار تنظیم و تهیه این ترانه از ماه سپتامبر شروع و فیلمبرداری در یکی از هتل های لبنان در محله ادما انجام شد».


مارسل الزغبی معتقد است «این ترانه موفق شد چون یک اثر هنری یکپارچه و تمام عیار است. تصور می کنم مخاطبان عرب به چنین ترانه هایی نیاز دارد یعنی ترانه پر انرژی. عقلی وقف در زمان مناسب وارد بازار شد».

ترانه این چنین آغاز می شود «عقلم از کار افتاده. نمی دونم چم شده. اولین باریه که قلبم پر کشید.. و حالا در برابر کل دنیا اومدم و اعتراف می کنم.. که اگر کسی هم هنوز نفهمیده .. بدونه که دوستت دارم.. من بیمار تو هستم.. گفتند که حالت خوب میشه.. گفتم نمی خوام خوب بشم چون وجودت برای من یه دنیا ارزش داره... اگر یه روز نباشی همه چی بهم می خوره».

موزیک ویدیوی «عقلی وقف» با استقبال گسترده همکاران نوال هم روبرو شد. الیسا و هیفاء وهبی و نجوی کرم و تعداد دیگری از بازیگران زن و مرد مثل دانیلا رحمه و کارمن لبس و مگی ابو غصن و نیز شاعر سرشناس لبنانی نزار فرانسیس و دیگران به او تبریک گفتند. «قلبی وقف» ترند اول شبکه های اجتماعی شد. حدود یک میلیون نفر ظرف چند روز این موزیک ویدیو را مشاهده کردند و برخی از هواداران نوال شروع کردند به تقلید از اجرای او.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای