کاخ سفید: بایدن نتانیاهو را نادیده نمی‌گیرد

کاخ سفید: بایدن نتانیاهو را نادیده نمی‌گیرد

شنبه, 13 فوریه, 2021 - 18:15

کاخ سفید هرگونه نادیدن گرفته شدن عامدانه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل توسط جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را رد کرد. این در حالی است که بایدن در چارچوب تماس‌های تلفنی‌اش با برخی از رهبران جهان، هنوز با نتانیاهو تماس نگرفته‌است.

به گزارش رویترز، برقرار نشدن تماس تلفنی میان رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل، از روزی که بایدن کار خود را در مقام ریاست جمهوری آغاز کرد تاکنون، گمانه‌زنی‌هایی را در اسرائیل و در میان کارشناسان مسائل خاورمیانه دربارهٔ روابط این دو رهبر سیاسی به وجود آورده‌است.

بر اساس این گمانه‌زنی‌ها، این عدم ارتباط می‌تواند نشانگر ناخشنودی بایدن از ارتباطات تنگاتنگ نتانیاهو با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا باشد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری گفت: «رئیس‌جمهوری بایدن به دنبال گفتگو با نتانیاهو بوده و می‌توانم تأیید کنم که این تماس به زودی انجام خواهد شد». او زمان مشخصی را برای انجام این تماس اعلام نکرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری دربارهٔ وجود دلیلی در تأخیر ارتباط تلفنی بایدن با نتانیاهو گفت: «هیچگونه نادیده گرفتن متعمدانه‌ای وجود ندارد. بایدن از مدت‌ها پیش نتانیاهو را می‌شناسد و تماس تلفنی به زودی انجام خواهد شد».

 ترامپ و اوباما، دو رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در همان روزهای آغاز ریاست جمهوری خود با نتانیاهو گفت‌وگو کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای