در پاریس شهر عشق، برخی می‌گویند گل‌ها برای محیط زیست مضرند

در پاریس شهر عشق، برخی می‌گویند گل‌ها برای محیط زیست مضرند

شنبه, 13 فوریه, 2021 - 23:30

آنها دوگانه‌های کلاسیک عاشقانه هستند: روز ولنتاین در پاریس، شهر عشق، و یک هدیه گل سرخ. در این روز اما برخی از گلفروشی‌های پاریس سعی دارند از مشتریان خود بخواهند گل نخرند، آنها معتقد هستند این اقدام هزینه‌های اکولوژیکی بسیاری بر محیط زیست تحمیل می‌کند.

به گزارش رویترز، بیشترین رزها در روز ولنتاین در پاریس فروخته می‌شود و بالاترین دوره فروش این گیاهان برای تولیدکنندگان رز در همین روز است. اما این رزها بیشتر از طریق هواپیما از کشورهایی چون کنیا وارد می‌شود، یعنی افزایش انتشار گاز دی‌اکسید کربن در جو.

گلفروش‌های فرانسوی حالا نگران عواقب زیست‌محیطی فروش گل‌های روز ولنتاین هستند. آنها می‌گویند این تجارت به کره زمین آسیب جدی می‌زند؛ بنابراین می‌توان با جایگزین‌هایی چون پرورش محلی گل از این عواقب در امان ماند.

اما آنها با چالشی بزرگ دست به گریبان هستند. مقابله با سنت خرید رز قرمز در روز ولنتاین نیرویی بسیار می‌طلبد. سنتی که در بسیاری از جوامع دیرینه است.

در این میان، هورتنس هرنگ بنیانگذار گلفروشی اینترنتی «گلها از اینجا»، در حال طراحی کمپینی است برای جایگزینی گل رز. او می‌گوید: «گل‌های رز قرمز به دهه ۵۰ برمی گردند».

اما رفتارهای قدیمی و سنتی به زحمت جایگزین می‌شوند یا کنار گذاشته می‌شوند. سلین آرژنت ۴۰ ساله و صاحب گل فروشی سیلوین در پاریس از مردم می‌خواهد به جای گل رز، لاله بخرند. او در عین حال می‌گوید: «این سنتی است که مردم نمی‌توانند تغییرش دهند.. گل سرخ همچنان گل روز ولنتاین است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای