یمن از شورای امنیت خواست تا در برابر تنش‌زایی حوثی‌ها بایستد

یمن از شورای امنیت خواست تا در برابر تنش‌زایی حوثی‌ها بایستد

انهدام دو پهپاد انفجاری در یمن قبل از ورود به خاک سعودی 
پنجشنبه, 18 فوریه, 2021 - 00:00

دولت یمن دیروز (چهارشنبه) از شورای امنیت سازمان ملل خواست که به تشدید فزاینده تنش از سوی گروه حوثی پایان دهد و گفت که این گروه «به فشارهای جامعه جهانی اهمیتی نمی دهد».

احمد عوض بن مبارک وزیر امور خارجه یمن در دیدار با ولادیمیر دیدوشکین سفیر روسیه در یمن گفت که «آنچه شبه نظامیان حوثی انجام می دهند دارای پیام های واضحی است از جمله این که آنها اهمیتی به صلح نمی دهند. این امر مستلزم ایجاد فشار حداکثری برای متوقف کردن حملات آنها و تعامل مثبت با تلاش ها برای ایجاد صلح است».

این وزیر یمنی در آستانه نشست شورای امنیت درباره یمن، «بر اهمیت اقدامات این شورا برای پایان دادن به تشدید نظامی حوثی ها و نقض های مكرر، وادارساختن شبه نظامیان به كنترل رفتار خود و متوقف كردن حملات و پافشاری آنها در بی ثبات سازی امنیت و ثبات در یمن و منطقه تاکید کرد».

در همین راستا، نیروهای ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن دو هواپیمای بدون سرنشین بمب گذاری شده که روز گذشته توسط حوثی ها به سمت خاک سعودی روانه شدند را رهگیری و منهدم کردند.

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن تأکید کرد که «تلاش های شبه نظامیان تروریست حوثی برای حمله به غیرنظامیان و مناطق مسکونی به روشی عامدانه و سیستماتیک، یک جنایت جنگی است».

وی گفت که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی و قوانین عرفی، اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی انجام می دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای